Спеціальні потреби

Кандидатiв зареєстровано уже дев`ять - 2004-07-15


Київ - 14 липня. Центральна виборча комісія України зареєструвала дев`ятьох кандидатів у Президенти країни. Трьом особам відмовлено в реєстрації через, як сказано, невірно оформлені папери або відсутність грошової застави, яка складає 500 тисяч гривень.

Тим часом Соціалістична партія України від імені першого заступника голови Йосипа Вінського звернулася до Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко з пропозицією узгодити спільного кандидата на виборах та закінчити політичну реформу. У разі, якщо ці дві сили проголосують за зміни до Конституції, соціалісти згодні висувати єдиного кандидата. Ним – пише Вінський – має бути той, хто набере найбiльше голосів і виграє у кандидата від влади. Нагадаю, що раніше Йосип Вінський казав, що таке завдання під силу лише Олександру Морозу. Наша Україна устами народного депутата Миколи Томенка відповідала на таке звернення соціалістів. Томенко заявив, що блок Ющенка готовий узгодити єдиного кандидата від опозиції, однак не підтримує зміни до Конституції, які дозволять утриматися при владі нинішним керманичам.

Ну а владний кандидат Віктор Янукович отримав ще одну партію-союзницю. Християнська-демократична партія, яку очолює заступник міністра освіти України Віталій Журавський вирішила підтримати шефа свого лідера, тобто прем`єра Януковича, у якості кандидата в Президенти. Виступаючи на з`їзді, Журавський назвав Януковича найуспішнішим прем`єром та заявив про підтримку політики Януковича, який виступає за розвиток відносин як з Євросоюзом, так і з Росією.

Лідер комунстів Петро Симоненко заявляє, що влада перешкоджає йому провидити агітацію та зустрічатися з людьми. Про це він заявив під час своєї поїздки східними областями. Зокрема, йому не надали примiщення у кількох райцентрах Донецької області. Нагадаю, аналітики вважають, що Петро Симонекно на сході країни є найсерйознішим опонентом для владного кандидата Януковича.

І ще трохи статистики – станом на сьогодні Центральна виборча комісія отримала ще три заяви про реєстрацію кандидатом у Президенти. Всі троє осіб самовисуванці. Один із них – лiкар з Хмельничиинин i двоє безробітні. Раніше ЦВК вже відмовила одному самовисуванцю та не прийняла документи від майже десятка осіб, яка бажали бути претендентами на найвищу державну посаду, однак не мали грошей для застави.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG