Спеціальні потреби

Виборчий проект за пiдтримки американських українцiв та уряду США - 2004-07-13


8 червня у приміщенні Спілки журналістів у Дніпропетровську відбулася презентація проекту громадської освіти “Сила одного”, організованого Українським конгресовим комітетом Америки за підтримки Американського національного фонду підтримки демократії.

“Сила одного” є вже п’ятим передвиборчим проектом, який Український конгресовий комітет Америки (УККА) реалізує в Україні. Чотири попередні проекти були проведенi перед виборами Президента України і до Верховної Ради у 1994, 1998, 1999 та 2002 роках. У розповсюдженому на презентації проекту прес-релізі сказано: “УККА є міжнародною, благодійною, просвітницькою позаполітичною організацією, не підтримує жодної політичної сили в Україні і зацікавлений у тому, щоб вибори Президента в Україні відбулися відкрито, вільно, прозоро і демократично”.

Від часу набуття Україною незалежності УККА спостерігає за демократичними процесами в Україні. Його передвиборчі проекти частково фінансуються урядом Сполучених Штатів Америки, що свідчить про зацікавленість США у розвитку демократичної моделі державного управління в Україні.

Метою проекту “Сила одного” - ознайомлення українського електорату з претендентами на посаду президента. Для цього УККА з 1-го вересня по 22 жовтня проведе у 12-ти містах України зустрічі кандидатів або їхніх представників з виборцями. Публічні дискусії кандидатів проводитимуться у великих залах. Ці заходи супроводжуватимуться концертами. Планується також видання освітніх брошур і довідкової літератури для виборців.

Презентація проекту розпочалася розповіддю директора крайової канцелярії проекту у Нью-Йорку Тамари Ґалло про УККА, його історію та діяльність у Сполучених Штатах. Про діяльність УККА в Україні розповіла директор київського бюро УККА Вікторія Губська.

Про проект “Сила одного” говорить його керівник Анатолій Яковець:

“Сила одного” - це передвиборчий проект громадської освіти. Він розпочав свою роботу вже у липні. У рамках цього проекту будуть піготовані просвітницькі брошури, де будуть представлені програми кандидатів. Будуть надані рівні права і можливості кожному кандидату. Передбачені публічні дискусії не тільки між виборцями і претендентами на президентство, а й дискусії між претендентами. Ми звернулися до всіх, хто вже зареєстрований і хто самовисунувся у президенти, написали їм таке звернення про співпрацю і запрошуємо їх разом з нами побувати у дванадцяти містах України”.

Директор проекту Христина Лев говорить про графік проведення зустрічей:

“Зустрічі будуть іти у дванадцяти містах південної і східної України. Це буде починаючи з вересня цього року. Першого вересня буде перша зустріч у Запоріжжі, п’ятого вересня буде зустріч у Полтаві, десятого вересня буде зустріч у Сімферополі, першого жовтня буде у Сумах, п’ятого жовтня буде у Херсоні, шостого жовтня буде у Миколаєві, восьмого жовтня у Харкові, дванадцятого жовтня у Донецьку, тринадцятого жовтня у Луганську. А 22-го жовтня буде зустріч у Києві”.

Буде ще зустріч у Дніпропетровську, дата якої поки не визначена.

Кілька претендентів на посаду Президента України вже висловили згоду на участь у цих зустрічах.

Крім того, УККА збирається направити в Україну близько сотні добровольців-спостерігачів за перебігом виборів. Перші посвідчення іноземних спостерігачів за номерами один і два отримали Христина Лев і Тамара Ґалло.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG