Спеціальні потреби

Iнтерв`ю прем`єра Януковича газетi «Вашингтон таймс» - 2004-07-12


Президентські вибори в Україні будуть вільними і справедливими - запевняє в інтерв’ю американській газеті «Вашингтон таймс» прем’єр-міністр Віктор Янукович. З ним розмовляла кореспондентка газети Наталія Федущак. Як читаємо в газеті Вашингтон таймс, український прем’єр те тільки обіцяє, що президентські вибори цієї осені будуть вільними і справедливими, але і висловлює надію, що це відкриє двері новим відносинам України з Заходом.

Наталія Федущак пояснює читачам газети, що чільними претендентами на президентське крісло вважаються саме Янукович та лідер опозиції Віктор Ющенко, однак водночас вона натякає, що відкритим далі залишається питання про участь у виборах діючого президента Леоніда Кучми. І хоч він неодноразово запевняв, що не збирається балотуватись на третій термін, пише вона, все ж кандидати нервово очікують 28 липня - останній день реєстрації кандидатів. Втім водночас вона вказує, посилаючись на неназвані джерела, що президенту, який перебуває при владі вже десять років, на нещодавньому саміті НАТО в Стамбулі було сказано, що Захід не вітатиме ще одного терміну Кучми на посаді президента.

Між тим Янукович, який, як пише Наталія Федущак, в ході інтерв’ю виглядав спокійним і впевненим, зазначив, що він виступає за те, щоби усі президентські кандидати мали доступ до міжнародних виборчих спостерігачів і були з ними в постійному контакті. «Ми повинні точно дотримуватись українських законів, - наголосив він. - Уряд стежитиме за ходом виборів і створюватиме всі умови для спостерігачів, щоби запевнити їх в досягнутому Україною в цій ділянці».

Як читаємо далі в газеті Вашингтон таймс, прем’єр-міністр зазначив, що він розуміє занепокоєння Заходу в питанні володіння засобами інформації в Україні, називаючи концентрацію мас-медія в руках однієї політичної партії або окремої особи «хворобою». І хоча більшість ЗМІ вже не є власністю уряду, але Янукович вказав на необхідність поширення і удосконалення законів, скерованих на розвиток демократичних мас-медія. У цьому зв’язку Наталія Федущак також згадала про заяву прес-секретаря Януковича Ганни Герман, згідно з якою прем’єр-міністр, заради створення рівних умов іншим кандидатам, відмовляється на час кампанії від багатьох інтерв’ю, зокрема українським медіа.

Торкаючись теми Іраку, український прем’єр вказав, що причетні країни повинні шляхом переговорів вирішити, які заходи слід вжити для стабілізації ситуації, і розробити детальний план виходу з Іраку. Кореспондентка цитує главу уряду, який наголосив: «Я виступаю саме за такий підхід. Нам усім слід співпрацювати, щоби в результаті стабілізувати владу в Іраку». При цьому Віктор Янукович також зазначив, що як тільки ситуація там внормується, необхідно опрацювати план виведення звідти українського контингенту.

Коментуючи перспективу інтеграції України в західні структури, Янукович зазначив, що прагнення України приєднатись до Європейського Союзу лишається незмінним, хоча, за його словами, слід лишатись реалістичними і прагматичними. «Існують натуральні умови створення Євросоюзу і на це потрібний час, зазначив він і додав, що Україна будує свою державність на основі європейських цінностей і узгіднює своє життя і закони з європейськими». Янукович при цьому додав, що з часом Україна буде готовою на членство в ЄС, хоча ще й зарано прогнозувати, коли саме. Наразі Україна будуватиме свої відносини з Європою на основі коротко-термінових угод, - зазначив український прем’єр в інтерв’ю газеті Вашингтон таймс.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG