Спеціальні потреби

Генпрокуратура називає статтю в «The Independent» спробою зірвати розслідування  - 2004-07-09


Київ - 8 липня. Обурливий лист на адресу авторитетного британського видання «The Independent» генпрокурор України Генадій Васильєв написав через статтю кореспондента «Радіо «Свобода» Аскольда Крушельницького, яка побачила світ 19 червня. Головний посил статті – Президент Кучма причетний до зникнення журналіста Гонгадзе, а генпрокуратура свідомо затягує розслідування. У статті вперше були опубліковані свідчення правоохоронців, які слідкували за Гонгадзе за наказом вищого керівництва МВС. Була там й інформація про те, що важливого свідка у цій справі вбили в українській в’язниці, ввівши йому велику дозу наркотику.

Генадій Васильєв вважає, що оприлюднивши цю інформацію, британське видання спричинило велику шкоду слідству і натякає, що це могло бути зроблено з метою навмисне затягнути розслідування. Васильєв твердить, що генпрокуратура та слідча група активно просуваються у цій справі, однак коли можливе оприлюднення остаточних результатів, не говорить.

Натомість він звинувачує журналіста Крушельницького в необгрунтованих звинуваченнях, що, мовляв, генерала Пукача звільнили з-під варти за наказом нового генпрокурора. «Я тоді ще не був призначений на цю посаду, а Пукача звільнив суд», – пише Васильєв.

За словами Генпрокурора, стаття шокувала його цинізмом та зухвалістю, а Аскольд Крушельницький, на його думку, «свідомо звинуватив багатьох людей у скоєнні тяжкого злочину, розсекретив їх прізвища, поставив під загрозу їх життя, а також життя їхніх родин». Більше того, генпрокурор твердить, що частина надрукованих свідчень взагалі підтасована і людям приписані слова, яких вони не казали. Вони лише визнавали, що вели спостереження за Гонгадзе. Васильєв говорить, що знав про надруковані в газеті матеріали ще з 2000 року, і тому вони не можуть бути сенсацією.

Минулого тижня генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розголошення даних у справі Гонгадзе. Однак, згідно українського законодавства, газета не може бути відповідачем у цій справі, оскільки достовірність даних, оприлюднених у статті, не оскаржена.

Фото iз сайту Генпрокуратури України www.gp.gov.ua

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG