Спеціальні потреби

Турчинов попереджає про фальсифiкацiю результатiв виборiв - 2004-07-09


Київ – 8 липня. Про масштабні фальсифікації президентських виборів говорилось вже давно. Навіть сам Президент Леонід Кучма під час однієї зі своїх прес-конференцій визнав, що вибори 2004-го року в Україні будуть найбруднішими. Спостерігачі також відзначали, що після призначення Сергія Ківалова новим головою Центральної виборчої комісії України, основні махінації відбудуться саме у стінах ЦВК. Сьогодні на цю тему говорив заступник голови партії “Батьківщина” Олександр Турчинов.

За його словами, створеним в Адіністрації Президента оперативним штабом, який очолює безпосередньо Віктор Медведчук, розроблено стратегію масштабної фальсифікації. Штабу підпорядковано спеціальні оперативні підрозділи МВС, СБУ та ГПУ; також персонально Медведчуком формуються оперативні адміністративні штаби в усіх регіонах з опорним групами, закріпленими за кожною виборчою дільницею. Турчинов змалював сценарій акціїю За його словами, за декілька днів до голосування у більшості виборчих дільниць, за виключенням кількох великих місць західної України, будуть підготовані протоколи з результатами виборів. Причому протоколи будуть мати більшість підписів членів виборчих комісій і справжні печатки. Далі, говорить Турчинов, там де не можна буде дотиснути, чи домовитись, чи підкупити представника опозиції на виборчій дільниці, просто якісно підроблять підпис.

Крім того, за інформацією Турчинова, для всіх дільниць, де планують проводити фальсифікацію, виготовлять інший комплект виборчих бюлетенів з відмітками, що відповідають даним фіктивних протоколів. Після закінчення підрахунку голосів і закриття дільниць, представниками силових структур, що відповідають за збереження матеріалів виборів, буде проведена підміна всього пакету бюлетенів і необхідної документації. На кожному фальсифікаті стоятиме справжній штамп. За проведення такої операції, буде відповідати СБУ, вважає Турчинов. Представник БЮТ відзначив, що до проведення такої фальсифікації залучать основні засоби масової інформації, завданням яких буде формування в громадськості думки, що кандидат від влади набирає все більшої популярності в електорату, і його рейтинг постійно зростає. Що ж до незалежних видань, то на думку Турчинова, можливо, вони навіть не доживуть до завершення виборчої кампанії:

«Ті невеличкі медіа-можливості, які сьогодні дають достатньо об’єктивну інформацію, можливо, навіть не доживуть до закінчення виборчої кампанії. – стверджує Турчинов. -- Схема роботи з альтернативними засобами масової інформації відпрацьована дуже проста. Уже сьогодні подані чи найближчим часом будуть подаватись судові позови проти таких засобів масової інформації, як „Україна молода”, „ВВ”, „Українська правда”, „5 канал”, „Главред” та інші. Тобто будуть подаватись позови, і саме на підставах рішень судів щодо задоволення багатотисячних позовів будуть прийматись рішення на користь позивачів що призведе фактично до банкрутства і закриття таких ЗМІ».

Представник Блоку Тимошенко відзначає, що представлений ним варіант фальсифікації виборів не є остаточним і після його оприлюднення у схему будуть внесені поправки. Він також додав, що ця схема готувалась під нинішнього Президента, але може бути використана і під будь-якого іншого кандидата.

Фото iз сайту www.tymoshenko.com.ua

XS
SM
MD
LG