Спеціальні потреби

Участь українських лiтакiв у навчаннях НАТО - 2004-07-07


Українські літаки вперше взяли участь у закордонних навчаннях під командуванням НАТО. Навчання "Кооператив партнер-2004", проводилися у Болгарії. Згідно повідомлення Міністерства оборони, українські екіпажі успішно виконали покладені на них завдання.

Вперше в історії українських збройних сил бойові літаки Військово-повітряних сил взяли участь у міжнародних навчаннях НАТО, які проводилися за межами держави. Про це повідомила прес-служба Міністерства оборони України. Раніше українські військові літаки брали участь за кордоном лише в авіаційних виставках.

Навчання "Кооператив партнер-2004" проводилися у західній частині Чорного моря у територіальних водах Болгарії. Військово-повітряні сили Збройних сил України були представлені двома літаками Су-27. Вони виконували завдання з авіаційної підтримки надводних кораблів та відпрацьовували заходи протиповітряної оборони.

У навчаннях взяли участь близько 40 надводних кораблів і катерів, два підводних човни, 18 літаків та вертольотів. Як повідомив Голосу Америки офіцер прес-служби міністра оборони Андрій Лавренюк, окрім України, авіаційні операції на "Кооператив партнер-2004" здійснювали військово-повітряні сили Болгарії, Туреччини та Франції:

«Україна є учасником програми НАТО Партнерство заради миру з 1994 року. У рамках цієї програми країни-партнери разом із членами альянсу проводять спільні заходи як з бойової підготовки, так і з іншої. На практичному і теоретичному рівні. Метою навчання Кооператив Партнер-2004, які проводяться в рамках програми Партнерство заради миру, є покращення сумісності між країнами членами альянсу під час проведення миротворчих операцій», - зазначив Лавренюк.

Згідно повідомлення Міністерства оборони, керівництво багатонаціональних сил високо оцінило професіоналізм українських екіпажів. Незважаючи на складні метеоумови, представникам українських ВПС було доручено провести додаткові позапланові тренування з багатонаціональним угрупуванням кораблів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG