Спеціальні потреби

Новi повороти в справi Гонгадзе - 2004-06-23


Спіраль навколо розслідування справи Гонгадзе закручується ще тугіше. Після оприлюднення у суботу нових подробиць розслідування цієї резонансної справи британською газетою Індепендент, де наводилися свідчення агентів МВС, які стежили за журналістом, Генпрокуратура України повідомила про «громадянина К.», який начебто зізнався у виконанні вбивства.

Тим часом інший британський часопис Файненшл таймс вміщує у розділі європейських новин статтю, де йдеться про те, що смерть ключового свідка у справі Гонгадзе -- Ігоря Гончарова -- у в’язниці минулого року ускладнює справу Гонгадзе, зокрема, посилює тиск на президента Кучму і його оточення. Перед ними -- президентські вибори у жовтні, на яких може перемогти опозиція, яка веде перед в опитуваннях громадської думки і може перемогти. А польський часопис Ґазета виборча пише таке: «Генеральна прокуратура України скритикувала як неправдиве твердження Індепендент про те, що колишній працівник міліції Гончаров помер від передозування знеболювальних ліків. Натомість прокуратура визнала, що він помер внаслідок побиття охоронцями київської в’язниці. Раніше прокуратура твердила, що він помер природною смертю, у що важко було повірити, бо тіло кремували протягом трьох днів». Газета уважає, що справу Гонгадзе розкриють, якщо в Україні зміняться ключові посадовці.

Між тим, за повідомленням «Української правди», глава комітету Верховної Ради у справі Георгія Гонгадзе Григорій Омельченко піддав критиці Генпрокуратуру в зв’язку з оприлюдненням інформації про Громадянина К. Її він уважає свідомим наміром Генпрокуратури відрапортуватися про свою роботу. На його думку, появу цієї новини прискорила інформація Індепендент з уривками із протоколів і свідчень працівників міліції. Омельченко уважає разом з тим, що К. може бути виконавцем, але не вбивства, а відсікання голови від вже мертвого тіла. Він виконав брудну роботу за вказівкою працівників міліції, які викрали Георгія і мали наказ вивезти його з міста для вчинення насильницьких дій. Але фізично сильний Гонгадзе опирався і його, як уважає Омельченко, могли вбити пострілом в голову із табельної зброї. Куля могла залишитися в голові, тому її вирішили відсікти, щоб знищити речдоказ, каже Омельченко.

А вдова журналіста Мирослава, в інтерв’ю Інституту масової інформації, висловила недовіру Генпрокуратурі у тому, що затримано людину, яка мала відношення до вбивства її чоловіка. Якщо громадянин К. існує і має якусь причетність до вбивства, каже вона, то доказом цього буде виявлення місця, де схована голова Георгія.

Як подає Інститут масової інформації, Мирослава Гонгадзе вірить фактам, викладеним газетою Індепендент, які збігаються з її особистими висновками. Між тим причиною того, що звіт не слухається в парламенті Мирослава Гонгадзе назвала позицію Володимира Литвина, який, як вона твердить, був одним з організаторів викрадення її чоловіка. Сам Литвин заперечує інформацію Індепендент про свою роль у цій справі.

XS
SM
MD
LG