Спеціальні потреби

Омельченко: до викрадення Гонгадзе причетний президент Кучма - 2004-06-18


Київ – 17 червня. Результати розслідування справи Гонгадзе сьогодні у Києві оприлюднив голова спеціальної слідчої комісії парламенту Григорій Омельченко. Він твердить, що до зникнення журналіста причетний Президент Леонід Кучма і саме через це президентські фракції не погоджуються заслуховувати звіт комісії у парламентській залі.

Головний висновок парламентської слідчої комісії у справі Георгія Гонгадзе – до вбивства журналіста причетні правоохоронні органи на чолі з найвищими посадовцями, а його викрадення замовив особисто Леонід Кучма – каже Григорій Омельченко.

«Тимчасова слідча комісія не стверджувала і не стверджує, у нас немає на сьогоднішній день достатніх підстав вважати, що Кучма є організатором вбивства Георгія Гонгадзе. Не пл утайте ці речі. Але тимчасова слідча комісія прийшла до однозначного висновку, що він є організатором викрадення Георгія Гонгадзе, що спричинило тяжкі наслідки. Санкцiя статті частини 3-146 кримінального кодексу України передбачає покарання від 5 до 10 років позбавлення волі».

Омельченко каже, що вже кілька місяців намагається оприлюднити результати розслідування цієї резонансної справи з парламентської трибуни. Звіт затверджений всією комісією парламенту, до якої входять депутати різних фракцій. Однак керівники пропрезидентських фракцій категорично проти розгляду цього питання у сесійній залі.

«На превеликий жаль… [нерозбiрливо] … ситуація за роки незалежностi України, це перший безпрецедентний випадок в історії українського парламентаризму, коли Верховна Рада України, створивши слідчу комісію, не дивлячись на її вимоги, впродовж двох років відмовляється заслухати звіт слідчої комісії», - зазначив Омельченко.

Член слідчої комісії депутат Юрій Луценко каже, що найближчим часом можливий викид інформації про те, що ніби то Президент до цієї справи не причетний. Луценко каже, що можуть бути оприлюднені навіть плівки, подібні до записів майора Мельниченка. Все це будуть фабриковані докази непричетності Кучми – каже пан Луценко.

«Давно вже розвивається процес по відбілюванню пана Кучми і його подільників від справи. Ви пам’ятаєте про те, що як тiльки перші кроки зробив генеральний прокурор Піскун, він був позбавлений своєї посади, при чому всупереч навiть положенням Конституції, безпідставно. І новий генеральний прокурор всією своєю діяльнiстю з першого дня призначення демонструє, що основним його політичним завданням є відбілити пана Кучму і його подільників вiд тієї справи та інших справ, зафіксованих на плівках. Ви пам’ятаєте про те, що він першим ділом випустив з під арешту, слідчого ізолятора, тих людей, які чітко доводили причетність владних інституцій, зокрема МВС, до викрадення журналіста. Сьогодні ці люди уже знаходяться не на території України».

Юрій Луценко твердить, що Микола Мельниченко нікому не передавав своїх записів, окрім Олександру Морозу та слідчій парламентській комісії.

XS
SM
MD
LG