Спеціальні потреби

Центрвиборчком: старт президентських перегонiв - 3е липня - 2004-06-17


Київ – 16 червня. Третього липня в Україні офіційно стартує президентська виборча кампанія. Про це повідомила Центральна виборча комісія, яка сьогодні затвердила попередній календарний план проведення виборів-2004.

Графік виборів, затверджений Центрвиборчкомом, розписаний по днях і годинах. Згідно з календарним планом, партії і блоки можуть почати висувати кандидатів у Президенти з 4 липня і повинні завершити цей процес 27 липня. До 1 серпня всі кандидати мусять подати документи на реєстрацію в Центральну виборчу комісію, а до 11 серпня в газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр” надрукує офіційні списки претендентів на вищий в країні пост. Передвиборна агітація розпочнеться 7 серпня, а закінчитись повинна о двадцять четвертій годині 29 жовтня. Поширювати дані опитувань громадської думки про кандидатів припинять ще раніше – 16 жовтня. Перепочивши від усієї отриманої інформації про своїх потенційних обранців, громадяни прийдуть на вибори 31 жовтня, в неділю. Голосування відбуватиметься з 8 ранку до 8 вечора. Результати президентських виборів-2004 оголосять до 10 листопада, а новий Президент не пізніше 13 листопада стане до державного керма.

Чи означає затверджений Центрвиборчкомом план те, що вже 4 липня, за якихось 2 тижні, нарешті з’ясується інтрига, над якою давно ламають голови і в Україні, і поза її межами, і ми нарешті знатимем імена тих, на кого в цих перегонах ставить влада і опозиція? На думку експертів, до формального етапу висування кандидатів влада наразі не готова, і в цю виборчу кампанію ми не побачимо класичного перебігу подій, коли кандидат від влади, який має перемогти, поспішає реєструватися першим. Говорить головний редактор журналу “Політична думка” Олександр Дергачов:

«Центрвиборчком додав незручностей основним учасникам виборчих перегонів, особливо з боку влади, оскільки вони не встигають з’ясувати внутрішні свої стосунки. І думаю, що зараз просто немає чіткого сценарію дій ні у Кучми, ні в Януковича... І до 3 липня, тобто до початку висування, коли зазвичай провідний кандидат міг би бути першим і, як правило, був першим в нашій традиції, коли ледь не вночі збиралися ініціативні групи, щоб зранку вже заявити про те, що висунуто, що він має бути перший зареєстрований... Так ось, все це зараз не забезпечено, оскільки немає чіткого уявлення про те, що буде дозволено і українськими громадянами, і світовою спільнотою владі для того, щоб вона могла перемогти».

На думку експертів, ясності і чіткого сценарію в коридорах влади поки що нема. Досі багатьма висловлюються сумніви в тому, чи буде Віктор Янукович тим реальним єдиним кандидатом від влади, якого наділять всією повнотою адміністративного ресурсу. Так само нічого не ясно і в опозиційному таборі – досі не підписана угода, про яку говорять вже давно, про виборче блокування Ющенко і Тимошенко. Відкритим залишається й питання – чи візьме участь у президентському марафоні, попри всі його відмови балотуватися на третій строк, чинний Президент Леонід Кучма.

Хоч би як там було, формальні строки вже визначені. І сумніви основних акторів – висуватися чи ні, на якому етапі зніматися, як маневрувати і як комбінувати, доведеться узгоджувати з розкладом, який оголосив Центрвиборчком.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG