Спеціальні потреби

Aкцiї протесту у Миколаєвi - 2004-06-14


Миколаїв – 10 червня. Активісти Миколаївських обласних організацій Всеукраїнського об`єднання Батьківщина, блоку Наша Україна, Комуністичної, Соціалістичної партій, Народного Руху України, Української народної партії, "Реформи та Порядок" провели пікетування сесії обласної Ради та мітинг.

Як сказав в інтерв`ю Голосу Америки один з організаторів акції – заступник керівника обласного штабу фракції блоку Наша Україна, лідер крайової організації Народного Руху України Юрій Діденко:

«Політична і економічна ситуація у Миколаєві та області змусила опозиційні політичні партії прийти до стін обласної Ради для того щоби висловити незгоду у зв”язку з діями уряду та керівництва обласної державної адміністрації».

Про претензії опозиції до регіональної влади на мітингу говорив і лідер обласної організації партії Батьківщина Роман Забзалюк, який засудив і ставлення представників влади до організаторів акцій протесту:

«Ми добре розуміємо, що нинішні проблеми на регіональному рівні стали можливими завдяки режиму і його посіпакам, які сьогодні, вибачте мені, окремі з них з депутатськими значками, навіть не підійшли до людей і не запитали: „з чим Ви прийшли?” Але, ми прийшли з актуальними питаннями. Ситуація жахлива, особливо у аграрному секторі, житлово-комунальному господарстві. Ціни все вищi… Люди бідують, доведені до відчаю. У відповідь ми лише бачимо рекламні ролики про величезні досягнення у Києві та в регіонах, зокрема, від голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Гаркуші». На мітингу також мали слово, серед інших, секретар обласної організації Соціалістичної партії України Тетяна Сіжук, перший секретар обкому КПУ, народний депутат України Володимир Матвєєв, лідер миколаївського обкому комсомолу Ганна Смирнова.

Виступи представників Компартії переважно грунтувалися на закликах підтримати на наступних виборах кандидата на посаду Президента України від КПУ.

Ухвалене і звернення представників політичних об`єднань та громадськості Миколаївщини до Голів Миколаївських обласної державної адміністрації та обласної ради. Як наголошено у документі:

«Особливо складне економічне становище є нині у мешканців сільської місцевості. Безробіття, в його офіційній та неофіційній статистиці, досягло критичних меж. Невідповідність рівня субсидій, заробітних плат, пенсій, стипендій до реально необхідного прожиткового мінімуму вражає. Практично зведено до нульової відмітки правовий захист громадян. Рішення судів часто-густо ігнорують Конституційні права громадян, і навіть при наявності позитивних вердиктів – не виконуються належним чином. Враховуючи вище наведене, автори звернення, серед іншого, вимагають:

-Передбачити в бюджеті 2005 року збільшення витрат на: соціальний захист населення; централізоване пільгове забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл; збільшення витратної частки місцевих бюджетів

-Не допустити подорожчання проїзду у транспорті, цін на продукти харчування, тарифів без пропорційного підвищення зарплат, пенсій, стипендії, компенсацій

-Невідкладно сформувати незалежну комісію по урегулювання нагальних питань, які виникли на Чорноморському суднобудівному заводі з виплатою зарплат та зі звільненням працівників

-В першій декаді липня поточного року провести круглий стіл за участю представників політичних блоків та партій, громадських організацій області, представників місцевих ЗМІ, голови Миколаївської обласної держадміністрації, голови Миколаївської обласної ради, на порядку денному якого обговорити підняті у зверненні питання і прозвітувати про виконання обласної програми соціального захисту населення та впровадження антиінфляційних заходів».

У разі ігнорування чинного звернення представники опозиційних політичних партій на Миколаївщині залишили за собою право звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Генеральної Прокуратури України з проханням звернути увагу на ситуацію в регіоні.

Під згаданим зверненням вже зібрані понад пiвсотнi підписів мешканців Миколаєва. Збір підписів триває.

XS
SM
MD
LG