Спеціальні потреби

Хто очолить податкову пiсля вiдставки Кравченка? - 2004-06-14


Київ – 11 червня. Президент Кучма прийняв відставку голови податкової адміністрації України Юрія Кравченка. Такий наслідок наради щодо податку на додану вартість, яка відбулася сьогодні у Києві. Тепер головна інтрига у тому, хто очолить податкову адміністрацію.

Це вже не перша нарада з питань ПДВ, яка відбувається за участі Президента. Сьогодні Леонід Кучма ситуацію зі збором цього податку назвав критичною. Такого не було за всі роки незалежності і відповідальність на податковій інспекції, а саме на її керівнику – Юрію Кравченку, сказав Кучма.

Після наради Кучма підписав указ про звільнення Кравченка із посади голови податкової адміністрації. За словами прес-секретаря Президента Олени Громницької, до підписання готують ще одни указ, в якому незадовільною визнається робота всього економічного блоку уряду на чолі із Миколою Азаровим у сфері ПДВ.

Нагадаємо, що Юрій Кравченко очолював податкову з грудня 2002 року. Він – один із відомих фігурнатів у справі Георгія Гонгадзе. На плівках, оприлюднених майором Мельниченком, саме з ним Леонід Кучма говорить про покарання журналіста. Де працюватиме генерал Кравченко, якого вважають відданою Кучмі людиною, наразі невідомо.

Але головна інтрига в іншому – хто тепер очолюватиме податкову адміністрацію. Першим заступником голови вважається голова податкової міліції Василь Жвалюк, а також рідний брат глави адміністрації Президента Віктора Медвдечука – Сергій Медведчук. Кілька місяців тому його призначили на цю посаду із керівника Львівської податкової. Вже тоді експерти казали про те, що головна мета Сергія Медведчука – крісло голови податкової адміністрації України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG