Спеціальні потреби

США намагаються повернути своїх мовникiв в український ФМ-ефiр - 2004-06-11


Київ – 10 червня. У Києві перебуває член Ради директорів з питань телебачення I радіомовлення Сполучених Штатів Джефрі Гіршберґ. Сьогодні він зустрічався зі спікером парламенту Володимиром Литвином.

Візит Джефрі Гіршберґа – один із багатьох візитів американських високопосадовців у сфері радіомовлення до України. Насамперед він пов’язаний із подіями довкола радіостанції Свобода, яка вже кілька місяців не виходить в ефір на ФМ-хвилях. Говорить Джефрі Грішберґ.

«Головна мета візиту поновити Радіо Свобода на ФМ-хвилях, а також поновити Голос Америки. Коли ми були на ФМ-хвилях, слухало багато людей. Зрозуміло, що українці хочуть знати що ми говоримо. Це один із візитів, які будуть продовжуватися поки Радіо Свобода та Голос Америки не поновлять свій вихід в ФМ-ефірі. Ми дуже хочемо зробити це до президентських виборів».

Нагадаю, що останнім часом значно зменшилася присутність в українському ефірі і Голосу Америки. Це – наслідок закриття київської радіостанції Континент. На питання про перспективи повернення цієї станції в ефір Джефрі Гіршберґ відповів так.

«Це питання піднімалося на зустрічі з Литвином, але я так і не зрозумів, чи є така можливість поновити трансляцію Радіо Континент у майбутньому».

Член Ради директорів з питань телебачення i радіомовлення США разом із керівниками радіо Свобода зі спікером українського парламенту зустрiчався сьогоднi. Конкретних домовленостей не досягли, але їх і не очікували. Володимир Литвин висловив підтримку у справі повернення до ефіру американських радіостанцій. Як повідомив його прес-секретар Ігор Сторожук, спікер звернувся з листом до Кабінету міністрів України з проханням допомогти у розміщенні програм Свободи в українському радіоефірі.

Поки ще керівникам Свободи не вдалося підписати контракту з жодною українською радіомережею. За словами пана Гішберга, причини цього загальновідомі.

До речi, Джефрi Гiршберґ цього року Україну відвідує уже вдруге. Після першого візиту у квітні газета Волл Стріт Джорнал помістила його коментар, присвячений ситуації з мас-медія в Україні. В статті Гiршберґ серед іншого пише:

«У той час, коли міжнародна увага прикута до боротьби за демократію в Іраку, Афганістані та інших частинах мусульманського світу, не менш важливі бої між свободою та тиранією тихо точаться у Східній Європі... У Росії президент Володимир Путін фактично закріпив існування однопартійної системи, тоді як у Білорусі Олександр Лукашенко керує найбільш репресивною державою в Європі. Але, напевне, жодна з країн Східної Європи не втілює в собі одночасно таких надій і жорстких розчарувань як Україна. П’ятдесяти мільйонна держава, яку раніше називали «житницею Європи», мала всі шанси після розпаду Радянського Союзу стати однією з найвеличніших країн на Континенті. Натомість, зараз неозброєним оком можна побачити, що сподівання незалежності і свободи знайшли своє втілення у політичних злочинах і корупції. Україна зараз стоїть на роздоріжжі. У жовтні відбудуться президентські вибори. І оскільки президент Леонід Кучма, котрий несе найбільшу відповідальність за стан справ у державі, не може балотуватися на третій президентський строк, він конче зацікавлений бачити як свого спадкоємця дружню до себе особу. Щоб забезпечити такий результат, влада, зокрема, докладає всіх зусиль аби тримати електорат в інформаційній темряві, переслідуючи з цією метою незалежні медіа» - пише Джефрi Гiршберґ на сторінках Волл Стріт Джорнал.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG