Спеціальні потреби

Чергова прес-конференцiя президента Кучми - 2004-06-09


Київ – 9 червня. Президент Кучма заявляє, що Сполучені Штати не виконують домовленостей надати допомогу на закриття Чорнобильської АЕС, спорудження саркофагу та в інших проектах. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Свою традиційну прес-конференцію президент Кучма почав також традиційно – із констатації економічних досягнень. З початку року Україна демонструє найвищі в Європі теми зростання економіки – 11,5 відсотків та рекордний приріст інвестицій – майже на половину.

Час від часу сильно кашляючи, Леонід Кучма критикував уряд, за зростання цін на бензин та нарікав на Верховну Раду, яка приймає недостатньо економічних законів. Як завжди емоційно він говорив про опозицію, яка блокує ухвалення законів про інтелектуальну власність, спекулює на економічних проблемах та скаржиться в міжнародні організації на владу.

Президент також негативно відгукнувся про численні візити представників американського уряду, які намагаються переконати Україну дотримуватися демократичних норм та провести чесні вибори. Леонід Кучма каже, що Сполучені Штати самі часто не виконують домовленості. Зокрема так і не надали обіцяної допомоги на закриття Чорнобильської АЕС та за відмову України від участі в Бушерському проекті.

«Благодійну економіку в Харків прислали на 10 мільйонів ліків із держрезерву американського. Там треба поновляти постійно – прислали до нас. Ну і за те спасибі. Статус країни з ринковою економікою. У нас що, менше ринку ніж в Росії? Але нам же Америка його не дає! А поправку Джексона-Веніка? Це ж однозначно політичне рішення – це засіб тиску на Україну. Якби ці проблеми вирішили, так воно було б набагато краще економіці України. А серед голодних країн я не знаю приклади країн із демократією».

Президент Кучма каже, що залишається палким прихильником конституційної реформи і зробить усе можливе, щоб провести її до президентських виборів. І сподівається на підтримку депутатів від «Нашої України».

«Я відверто вів дискусію із Ющенком у тому числі. Ну перемагаєш ти (на виборах президента). Дивись на розклад політичних сил у парламенті! Комуністи відійшли, з Морозом і з Юлею скільки набере голосів? 140? Ну ще 50? І де ж у нього більшість, щоб прем'єр-міністра затвердити?! А законодавчий процес буде ще в гіршому стані, ніж зараз. Так треба думати не про себе і про свої повноваження, а про те, що буде завтра з країною. От буде у Януковича рейтинг рости, прийдуть добровольці з "Нашої України" і скажуть – давайте скоріше реформу проводити. Я був і залишаюся її прихильником. Нарешті всі зрозміли, що Кучма не під себе її проводить. Під Україну це треба робити».

Леонід Кучма вкотре підтвердив, що не балотуватиметься на наступних виборах. Напівжартома сказав, що хоче подивитися на Україну без Кучми.

Фото - iз сайту президента України www.president.gov.ua

XS
SM
MD
LG