Спеціальні потреби

Спецiальний репортаж: прощання з президентом Рейґаном - 2004-06-06


В Нацiональному соборi у Вашингтонi вiдбулися похороннi вiдправи над тiлом колишнього президента США Рональда Рейґана. В церемонiї взяли участь дiючий президент США Джордж Буш, чотири його попередники на президентському крiслi - Джералд Форд, Джiммi Картер, Джордж Буш-старший та Бiлл Клiнтон - як також понад чотири тисячi запрошених гостей, серед них - десятки дiючих i колишнiх державних лiдерiв, в тому числi колишнiй президент Радянського Союзу Михайло Горбачов та екс-прем`єр-мiнiстр Великобританiї Марґарет Тетчер.

Виступаючи на церемонiї, Джордж Буш-молодший серед iншого сказав: «Рональд Рейґан сьогоднi уже належить iсторiї, хоч було краще, коли вiн був серед нас».

Пiсля церемонiй в американськiй столицi тлiннi останки сорокового президента США перевезено до Калiфорнiї для похоронення на територiї його бiблiотеки.

Протягом останнiх двох дiб близько ста тисяч американцiв та гостей з iнших країн вiддали останню шану президенту Рейґану, пройшовши у скорботному мовчаннi повз його труну, яку було виставлено у приміщенні американського Капітолію у Вашингтоні для всенародного прощання.

Екс-президент США помер минулої суботи у вiцi 93-х рокiв.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG