Спеціальні потреби

Колишнiй претендент у президенти США Кларк вiдвiдав Київ - 2004-06-03


Київ - 2 червня. Сьогодні Київ відвідав колишній високопоставлений керівник американської армії Уеслі Кларк. Він зустрівся із президентом Кучмою та іншими урядовцями. За останній час в Україні із подібними візитами побували декілька впливових американських політиків і громадських діячів.

Екс-головнокомандувач збройних сил НАТО в Європі чотиризірковий генерал американської армії та один із колишнiх претендентів на посаду президента США Уеслі Кларк прибув у Київ на запрошення українського політика і бізнесмена Віктора Пінчука.

Протягом дня Кларк встиг зустрітися із президентом Кучмою, міністром оборони Марчуком та головою зовнішньополітичного відомства Грищенком. Останній сказав, що обмін думками із Кларком виявився дуже корисним.

«Це не політичний візит. Але нічого не відбувається поза політикою. Це справжній мислитель. Людина, яка вміє аналізувати, до думок якої прислуховуються у Вашингтоні. І я думаю, що нам всім було дуже корисно послухати про його бачення майбутнього нашої держави», - сказав Грищенко.

Під час промови перед журналістами Уеслі Кларк не пошкодував компліментів на адресу українського керівництва. Він був вражений економічними успіхами України, та вдячний за її участь у антисаддамівській коаліції. Назвав надзвичайно мудрим рішення президента Кучми про намір вступити в НАТО і сказав про його обіцянку провести чесні президентські вибори та гарантувати демократичні свободи громадянам. В цьому його виступ дуже нагадував слова батька нинішнього президента США Джорджа Буша, який відвідав Київ минулого місяця - також на запрошення члена родини президента Кучми Віктора Пінчука.

Кларк визнає, що отримав гонорар за виступи в Україні, як він каже, очевидно від компанії Віктора Пінчука. Американський генерал каже, що із задоволенням відгукнувся на його запрошення відвідати Київ.

«Я був зацікавлений у цій подорожі. Ми колеги в Міжнародній кризовій групі. І він запросив мене якось приїхати в Україну для обміну думками. Я думаю, він зацікавлений показати світові прогрес, якого досягла Україна. Я думаю він дуже значний. І його висвітлюють в пресі на Заході не так, як хотілося б людям в Україні. Бо вона одна з багатьох країн, які розвиваються. Одночасно, я думаю він хотів мені надати можливість викласти свої погляди на європейську інтеграцію та розвиток НАТО».

За останній час із подібними візитами в Україні також на запрошення зятя президента Кучми побували й інші впливові представники фінансової та політичної еліти США. Джордж Сорос, Збігнєв Бжезинський та колишній президент Джордж Буш. В прес-релізі метою цих візитів називають створення адекватного іміджу України в очах світового співтовариства. Однак оглядачі припускають, що не в останню чергу мова йде про відновлення репутації самого Леоніда Кучми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG