Спеціальні потреби

Вiктор Ющенко вiдвiдав Одесy - 2004-05-28


27 травня візит Віктора Ющенка до Одеської області розпочався з відвідин міста Білгород-Дністровський, де він, серед іншого, мав зустріч з виборцями Білгород-Дністровського, Арцизького, Саратського та Тарутинського районів. Цього дня він провів в Одесі прес-конференцію та зустріч з мешканцями міста на Куліковому майдані.

На прес-конференції в Одесі лідер фракції «Наша Україна» висловив надію на те, що вибори у 136 окрузі не будуть нагадувати балотування 1998 та 2002 рокiв:

«Одеса може бути символом того, як не треба проводити вибори. Про це яскраво свідчить попередня історія. На жаль, влада не довела виборцям, що вона може організувати і забезпечити проведення саме чесних виборів. Тема чесних виборів є нині актуальною для багатьох міст України. Зокрема, уроки Мукачевого показали, що якщо громада займає чітку позицію в організації виборів – багато речей можна довести. Влада у Мукачевому, приміром, оголосила результати голосування, які не можуть бути підтверджені жодним доказовим матеріалом. Тепер поставити крапку мав би суд. Мені б дуже хотілося, щоби громадськість Одеси, яка має відношення до виборів, перш за все зрозуміла, що проведення нечесних виборів є демонстрацією неповаги до їхньої позиції».

Віктор Ющенко повідомив, що 30 травня, в день голосування у 136 окрузі, в Одесі перебуватиме група народних депутатів блоку «Наша Україна», які спостерігатимуть за перебігом подій. Лідер блоку ще раз підтвердив, що блок підтримуватиме на виборах у 136 окрузі кандидата у народні депутати України, голову партії «Яблуко» Михайла Бродського.

Віктор Ющенко піддав критиці позицію народних депутатів від Одеси, які у березні 2002 року були обрані у мажоритарних округах. «Я не можу зрозуміти депутатів від Одещини, які голосують за 205 гривень мінімальної зарплати, а не 237, які голосують прямих президентських виборів. Це не позиція Одеси і місцевих виборців. Я не розумію народних депутатів з Одеси, які голосують за 20 відсотків добавки на додану вартість».

Тим часом, кандидат у народні депутати України у 136 виборчому окрузі Михайло Бродський переконаний, що «варіант мукачівських виборів в Одесі не пройде»:

«Але, є ознаки варіанту Черкас, Чернігова, коли відбувається відвертий підкуп виборця з допомогою безкоштовних концертів, вистав. Це відверте порушення закону. Я майже впевнений, що силового варіанту вкидання бюлетенів не буде».

30 травня спостерегачі від блоку «Наша Україна» та партії „Яблуко” перебуватимуть на всіх дільницях округу. З Компартією в Одесі підписано спільну угоду «Про чесні вибори». Народний депутат України (фракція «Наша Україна») Володимир Філенко не виключив спроб адміністративного тиску і фальсифікацій у 136 виборчому окрузі Одеси.

«Такі події, що мали місце у Мукачевому, повторити складно. Там було повальне порушення законодавства. Такого цинізму в Одесі скоріше за все не буде».

На одеськiй прес-конференції Віктора Ющенка мова йшла і про майбутні Президентські вибори, про нещодавню його зустріч з лідером Соцпартії Олександром Морозом.

«Я буду все робити щоби Соцпартія приєдналася до угоди про спільного кандидата від опозиції. Це працювало б, я переконаний, найбільш вдало саме на перемогу демократичного кандидата. Якщо соціалісти підтримають Блок опозиційних сил – другий тур може відбутися між кандидатом від опозиції і комуністом. Якщо все таки президентські сили спробують мобілізувати позицію Соцпартії як окремої і конкурентної сили на виборах – другий тур виглядатиме як фінальна боротьба між представником опозиції і представником влади. Це є ціною, навколо якої точаться всі політичні дебати. Я хотів би щоби про це знали всі люди» – наголосив Віктор Ющенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG