Спеціальні потреби

Продi спростовує приписуванi йому заяви про Українy - 2004-05-28


Київ – 27 травня. Президент Європейської Комiсiї Романо Продi заявляє, що не робив заяв про неможливість України стати в майбутньому членом Європейського Союзу. Про це йдеться в його інтерв’ю газеті «День» опублікованому сьогодні . Там i iншi деталi про те, що саме один із керівників ЄС думає про нинішній стан і перспективи співробітництва України і Євросоюзу.

Президент Європейської Комiсiї Романо Продi заявляє, що не робив заяв про неможливість України, Молдови i Бiлорусi стати в перспективі членами Європейського Союзу. Про це йдеться в інтерв’ю, опублікованому в газеті «День».

На початку місяця впливова британська газета «Файненшел Таймс» процитувала слова президента Єврокомісії, начебто сказані ним під час урочистостей з нагоди розширення Європейського Союзу. В Україні ця публікація активно обговорювалися в пресі та на рівні експертів і викликала обурення прихильників євроінтеграції України. Декілька чиновників ЄС після цього намагалися пом’якшити висловлювання Проді.

Тепер і сам він стверджує, що цю заяву йому приписали журналісти. Водночас чиновник визнає, що питання набуття членства України в ЄС поки що не стоїть на порядку денному. В інтерв’ю Проді стверджує, що ЄС вiтає європейський вибiр України, і наголошує на особливих партнерських стосунках з Києвом. В зв`язку з тим, що після розширення Союзу на початку травня Україна стала безпосереднім сусідом ЄС сторони активно працюють над змiцненням вiдносин у рамках полiтики сусiдства.

В інтерв’ю Проді також зазначив, що Єврокомісія розробляє План дій для України. Цей документ враховуватиме нинішній рiвень спiвробiтництва Києва з Брюсселем, внутрiшню ситуацiю в Українi та її специфiчнi проблеми. У Планi дiй фiгуруватимуть такi питання, як демократичне проведення президентських виборiв в Українi, розгляд здiйсненностi встановлення вiльної торговельної зони пiсля прийняття України в СОТ, початок конструктивного дiалогу про спрощення вiзового режиму мiж ЄС i Україною, а також забезпечення виконання мiжнародних норм безпеки при завершеннi спорудження i запуску ядерних реакторiв на Хмельницькiй i Рiвненськiй атомних електростанцiях.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG