Спеціальні потреби

Полiтреформа - раунд другий - 2004-05-28


Київ – 27 травня. Повернутися до справи політичної реформи вирішила нарада керівників груп та фракцій українського парламенту. Після кількох закликів Президента Кучми внести зміни до Конституції ще до президентських виборів, керівники Верховної Ради вирішили розробити єдиний узгоджений документ.

Справа української політреформи, яку вже неодноразово поховали лідери опозиції, все ж продовжує жити. Після того, як Президент Кучма вкотре заявив, що реформа потрібна, і зробити це треба до 31 жовтня, лідери груп та фракцій зібралися на нараду щодо цієї теми. Головні питання, що розглядалися, – який документ має бути взятий за основу у політреформі-2. Спікер Литвин неодноразово заявляв, і повторив це під час останньої наради – він не ставитиме на переголосування відомий всім проект 4105.

Зрештою, вирішили взяти за основу документ, дуже подібний до попереднього, який пройшов експертизу Конституційного суду, та доробити його, враховуючи зауваження інших фракцій, в тому числі і опозиції. Говорить Валерій Пустовойтенко.

У перемовинах щодо нового етапу політреформу беруть участь і представники фракцій, які були противниками внесення змін до Конституції. Втiм у фракції Ющенка далеко не всі поділяють бажання працювати над новими конституційними змінами. Нинішня система влаштовує багатьох прихильників Ющенка, який залишається найімовірнішим кандидатом на Президентське крісло із перспективою дуже значних владних повноважень. Однак, є й ті, хто хоче перестрахуватися і дещо обмежити владу Президента на користь парламенту, припускаючи можливість перемоги на виборах іншого кандидата, наприклад, Віктора Януковича.

Для схвалення реформи потрібно вже до кінця цієї сесії, тобто до липня розробити документ і схвалити його в першому читанні. Тільки за такої умови вцілому зміни можуть бути проголосовані у другому читанні до 31 жовтня. Всі визнають, що восени заручитися підтримкою трьох сотень депутатів буде ще складніше, ніж весною. Противниками реформи тепер можуть стати ті, хто ще недавно обіцяв довести її до кінця. Все залежатиме від того, у який бік і на чию користь рухатимуться президентські перегони.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG