Спеціальні потреби

Aмериканськi законодавцi в Києвi - 2004-05-26


Київ – 25 травня. В Україні перебуває представницька делегація Конгресу Сполучених Штатів. Під час зустрічей у Києві вони намагалися переконати українську владу провести у жовтні цього року чесні та демократичні вибори. Тим часом в Україні опубліковано результати експертного опитування, яке свідчить про можливість сильного впливу на результати майбутніх виборів з боку інших держав.

Делегація з семи американських конгресменiв США прибула в Україну, щоб зустрiтися з полiтиками, представниками партiй i членами уряду i обговорити з ними питання двостороннiх вiдносин i спiвробiтництва. Усi конгресмени - члени делегацiї - є також посланниками США в Парламентськiй Асамблеї НАТО. Делегацiя прибула до Києва у понедiлок - у вівторок конгресмени зустрілися із головою Верховної Ради Володимиром Литвином. У першій половині дня глава Парламентської Асамблеї НАТО конгресмен Даґ Беройтер також провів переговори із спікером українського парламенту. Як повідомив прес-секретар голови ВР Ігор Сторожук, під час зустрічі найбільше уваги було приділено важливості проведення вільних та прозорих президентських виборів.

В ході зустрічі було обговорено питання рівного доступу кандидатів до мас-медіа, і в першу чергу до державного телебачення. Спікер Верховної Ради намагався переконати американського конгресмена в тому, що жовтневі вибори в Україні будуть демократичними, чесними, прозорими і вільними. Водночас Володимир Литвин закликав не зупиняти позитивні відносини України з євроатлантичними структурами до завершення президентських виборів, назвавши це великою помилкою. Даґ Беройтер у свою чергу сказав, що те, як пройдуть вибори безперечно вплине на швидкість процесів інтеграції України до НАТО та ЄС.

Тим часом дослідження, проведене Центром Разумкова, показало, що багато експертів прогнозують сильний вплив на результати президентських виборів в Україні з боку інших держав. Три чверті опитаних прогнозують сильний вплив на виборчий процес в Українi з боку Росiї. Значно менше – менше половини опитаних експертiв вважають, що сильним буде вплив на українськi вибори зi сторони Сполучених Штатів. Абсолютна бiльшiсть експертiв вважають, що захiдний вплив буде «позитивним», і сприятиме проведенню чесних i справедливих виборiв. У свою чергу, оцiнки характеру впливу з боку Росiї досить критичнi. Позитивним його вважають лише 3% опитаних; понад три чверті експертів схиляються до думки, що вплив Кремля на виборах буде негативним і створюватиме нерiвнi умови для кандидатiв на президентську посаду.

На фото - конгресмен Даґ Беройтер та спiкер Володимир Литвин (з фотоархiву Верховної Ради)

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG