Спеціальні потреби

Про Днiпропетровський форум, який не вiдбувся - 2004-05-18


15-го травня у Дніпропетровську мав відбутися міжрегіональний професійний форум “Освіта і наука – стратегічний резерв України”. Ці форуми проводяться за ініцiативою блоку “Наша Україна” для обговорення програми дій майбутнього уряду в галузі освіти і науки. Приїхавши до Дніпропетровська, 400 освітян з п’яти областей України опинилися перед зачиненими дверима, попри те, що приміщення було заздалегідь оплачене і те, що голова обласної адміністрації Володимир Яцуба обіцяв допомогу і підтримку в організації форуму.

Сталося те, що напередодні пізно увечері організаційна група дніпропетровського форуму освітян отримала від пані Васильченко, директора підприємства, що має назву “Будинок профспілок” листа, у якому повідомлялося, що, ознайомившись з програмою форуму, пані директор зробила висновок про його політичну спрямованість та спотворення цілі і мети проведення форуму. І, відтак, виконуючи заборону обласної ради профспілок надавати приміщення для проведення політичних заходів під час виборчої кампанії, повідомляє , що приміщення надане не буде.

Коли учасники форуму зібралися вранці перед зачиненими дверима будинку, з’явилися три організовані групи людей під прапорами Партії Регіонів, Народно-демократичної партії і СДПУ(о), котрі поводилися демонстративно, але у пряму конфронтацію не вступали. Не маючи змоги у ситуації, що склалася, знайти інше приміщення, організатори форуму вирішили провести його просто неба на майданчику перед будинком, незважаючи на холод і вітер.

Що ж, власне, здалося пані Васильченко, або тим, хто керував її діями, спотворенням цілі і мети проведення форуму, якщо не вони ту ціль визначали? І що мали на меті організатори форуму? Говорить народний депутат України Іван Васюник:

«Я вважаю, що сьогодні у Дніпропетровську відбувається подія, яка за своїєю цинічністю перевищує останні події , які хтось ще називає виборами. Влада дійшла до того, що представників еліти – вчителів, професорів, науковців - вона вигнала на вулицю для проведення виключно професійного форуму, я наголошую на цьому. І в програмі і на попередньо проведених чотирьох форумах в усіх регіонах нашої України ми обговорювали виключно проект «Програми розвитку освіти і науки» нової влади. Цей проект був відкритий, він був направлений у Міністерство вищої освіти, в багато інших органів, які не мають відношення до «Нашої України». І ми вважаємо, що цей цинізм демонструє те, що влада боїться результатів виборів і вона вже не знає, до яких методів вдатися, щоб зберегти себе при владі».

Попри неможливість нормальної роботи учасники форуму проголосували за підтримку програми, яку вони отримали на руки у друкованому вигляді, ухвалили звернення до голови Верховної Ради і прем’єр-міністра, подали певні пропозиції щодо доповнення програми. І не змовчали про своє обурення:

«Я, професор кафедри української мови Криворізького державного педагогічного університету. Я хочу сьогодні висловити особливу подяку нашій владі місцевій за те, що вона показала нам своє справжнє обличчя і за те, що вона так добре проагітувала нас проти себе. Ми ще раз переконалися, чого варта наша влада».

По закінченні форуму-мітингу освітяни пішли до будинку обласної державної адміністрації, де їх зустрів перший заступник голови адміністрації Станіслав Сивоконь, котий заявив, що у адміністрації про форум дізналися лише о дев’ятій ранку і за браком часу не спромоглися вирішити проблему, на що одна з організаторів форуму Орина Сокульська відповіла:

«Те, що влада не знала процей захід – неправда. Бо офіційно були відправлені запрошення Володимиру Григоровичу Яцубі (головi обладміністрації – Г.С.), Івану Івановичу Куліченку - міському голові, начальнику обласного управління освіти і науки, начальнику міського управління освіти і науки, ректорам вузів. І мені прикро, бо Володимир Григорович Яцуба мене запевняв, що він буде першим помічником у проведенні цього форуму».

Підводячи підсумки події на прес-конференції, голова бюджетного комітету Верховної Ради України Петро Порошенко зазначив:

«Всі представники влади, які були присутні на цьому форумі, вони демонстрували свою безпорадність. Вони відмовились спілкуватися з громадою, незважаючи на те, що про наш форум були поінформовані найвищі посадові особи. І професійна дискусія з боку влади не відбулася. Що це є - небажання, засторога? Я вважаю, що це є ознака неморальної, непрозорої влади, яка боїться власних людей, яка не йде з ними на публічний, чесний, відкритий діалог».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG