Спеціальні потреби

Iракське питання знову на порядку денному парламенту. - 2004-05-18


Київ – 17 травня. Завтра український парламент знову визначатиметься щодо iракського питання. Фракція комунстів наполягає, аби депутати заслухали звіт військових керівників та схвалили рішення про відкликання українського контингенту з Іраку.

Згідно з українською Конституцією, направити військовий контингент до тієї чи іншої країни можна лише за згодою парламенту. Однак відкликати військових може лише Президент України. Відтак, українські комунiсти наполягають на тому, аби депутати проголосували за рекомендацію Президенту Кучмі видати відповідний указ і повернути українських військових з Іраку. Для цього спочатку депутати мають проголосувати за внесення цього питання до порядку денного. За словами віце-спікера Адама Мартинюка, на погоджувальній раді керівники фракцій погодилися на те, аби заслухати звіт військових керівників. Якщо депутати таку пропозицію не підтримають, комунiсти обіцяли блокувати будь-якi іншi питання.

Ще одна резонансна тема, яка теж з`явилася у порядку денному за ініціативи комуністів, – заслуховування інформації про діяльність в Україні іноземних фондів. Фракція Петра Симоненка переконана, що іноземні інституції втручаються у внутрішні справи України.

Нагадаю, що раніше Петро Симоненко вже робив відповідні заяви зі цього приводу. Однак жодних доказів на користь своїх звинувачень у, наприклад, фінансуванні виборчої кампанії певних політичних сил та втручанні у внутрішні справи, не представив.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG