Спеціальні потреби

Вiзит Патрiарха Фiларета до Одеси намагалися зiрвати вiрнi УПЦ МП - 2004-05-10


6 травня розпочався дводенний пастирський візит до Одеси Патріарха Київського і всієї Русi-України Філарета. Ще задовго до цього проросійські організації „Єдіноє отєчєство” та одеська митрополія Української Православної Церкви Московського Патріархату погрожувала, що якщо візит Глави УПЦ КП таки відбудеться – в Одесі відбудуться вуличні зіткнення та заворушення.

Вранці 6 травня прихильники Московського Патріархату спробували блокувати Кафедральний Собор Різдва Христового з метою не допустити вiдправи літургії Патріархом Фiларетом. Люди, що заходили до храму УПЦ КП, чули від прихильників Московського Патріархату та проросійських організацій образи та вигуки „Анафема”.

На думку канцлера Одеської і Балтської єпархії УПЦ КП, отця Теодора Оробця – „Російська церква піддає анафемі не тих, хто відступає від Бога, а тих хто є незручним для Російської Церкви. Тому вони і кричать так на нашу адресу...”

Літургія у Кафедральному Соборі Різдва Христового таки відбулася, у співслужінні єпископа Одеського і Балтського, Владики Паїсія, численного духівництва. Після її завершення Патріарха Фiларета вітали секретар Духовної Ради християнських конфесій, пастор Петро Мартьянов, Керівник „Місії для моряків” Олександр Сорокін, парафіяни.

У Кафедральному Соборі Різдва Христового 6 травня проведена і прес-конференція Патріарха Філарета для журналістів. „Московський Патріархат в Одесі використовує церкву у політичних цілях.” - так прокоментував Патрiарх Фiларет акцію проросійських організацій та митрополії Московського Патріархату проти його вiзиту. Він назвав подібні заяви ще й „проявом розпалення релігійної ворожнечі на політичному грунті”.

„Московський Патріархат жодного відношення до Київського Патріархату не має” – наголосив Патрiарх, Філарет, зазначивши, що переважна більшість українських православних християн є на боці саме Київського Патріархату, про що, як сказав вiн, свідчать результати останніх соціологічних опитувань.

Патріарх запевнив, що і далі виконуватиме свої обов`язки і жоден спротив Російської Церкви не стане причиною для скасування пастирських візитів.

„Для того щоби не накалу ситуації не було – треба не протистояти один одному. Я приїхав не до храмів Московського Патріархату і демонстрацій під храмами Московського Патріархату ми не робимо. Протистояння провокує саме Російська Церква...”

Прихильники Московського Патріархату та проросійських організацій закидали яйцями та камінням дві автомашини „Швидкої допомоги”, які виїхали з території міської інфекційної лікарні, поруч з якою розташований Кафедральний Собор. На одній з машин пошкоджено скло. Правоохоронні органи не затримали організаторів зіткнень анi тих, хто кидав каміння та яйця, чим викликали подив вірних Київського Патріархату та свідків події.

Того ж дня Патріарх Фiларет відвідав містечко Южне. Там він освятив наріжний камінь на місці майбутньої забудови храму УПЦ та відвідав українську гімназію імені Вячеслава Чорновола, де мав зустріч з учнями та викладачами цього навчального закладу.

Ввечері 6 травня відбулося також богослужiння у щойно освяченому храмі Преподобного Віталія в Одесі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG