Спеціальні потреби

Новi проблеми Спiлки письменникiв України - 2004-05-10


Київ – 7 травня. Кілька місяців тому в Україні вирували пристрасті довкола головної письменницької організації країни – Спілки письменників. Сьогодні голова спілки Володимир Яворівський знову заявляє, що робота організації заблокована і звинувачує у цьому конкретних осіб.

Ще восени нечисленна група письменників на чолі із Наталією Околітенко почала активно критикувати голову спілки – депутата від Нашої України Володимира Яворівського. Мовляв, організація ледь животіє, а її голова займається політикою. За деякий час ця група перейшла до більш активних дій – скликала з”їзд письменників, оголосила Яворівському недовіру та обрала Околітенко головою спілки. Втім, свідки кажуть, що на тому заході було менше сотні письменників, що далеко від необхідного кворуму. Відтак більшість у Спілці письменників таку зміну керівництва не визнали. 28 лютого Рада спілки проводить позачерговий з`їзд. До Києва приїхали більше тисячі письменників з усієї України, однак їм відмовили надати приміщення для проведення заходу. З`їзд письменників посеред зими відбувався на вулиці і ухвалив рішення – підтвердити повноваження Володимира Яворівського та письменницької Ради. Однак, як виявилося, це не стало закінченням цієї історії. Розповідає Володимир Яворівський.

«Ми всю папку документів з`їзду із підписами, які підтверджують повноваження голови та ради віднесли до мінюсту, нам сказали, що все гаразд. І раптом я виявляю, що Печерський суд, не покликавши мене, приймає рішення—зобов`язати мінюст видати Околітенко дублікат реєстраційного свідоцтва. І все».

Однак мінюст видав ще й копію статуту спілки. На основі цих документів можна отримати печатку організації, що й було зроблено групою Наталі Околітенко. Далі, за словами Яворівського, нова печатка була пред`явлена у банку і рахунок Спілки письменників заблокували. Тепер є дві печатки Спілки письменників України і Наталя Околітенко може вести діяльність від імені спілки. Володимир Яворівський каже, що всі ці дії зорганізвані однією людино – його політичним супротивником Віктором Медведчуком.

«Я переконаний, що не Кучма всім цим дирегує. Це все робить Медведчук, це все роблять есдеки».

Окрім політичної ворожнечі, дії проти спілки можуть бути мотивовані ще й іншими чинниками. У виправленому статуті, схваленому групою Околітенко пропонувалося надати право секретаріату спілки розпоряджатися майном цієї організації. Зараз це може зробити з`їзд. А це майно може цікавити багатьох.

Колись зі Спілки письменників України починався Народний рух та незалежна держава. Сьогодні організація, яка об`єднує літературну еліту нації, буквально бореться за своє виживання і право бути самостійною структурою. Чим закінчиться ця боротьба – невідомо. Спілка письменників готує судові позови та звернення до перших осіб держави з проханням захистити її права.

Фото Володимира Яворiвського - iз сайту Спiлки письменникiв України www.nspu.kiev.ua

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG