Спеціальні потреби

Чи бути Українi в Євросоюзi? - 2004-05-05


Київ – 4 травня. Розширення Європейського Союзу викликало низку заяв українських політиків. У ці ж дні з’явилася і заява чільного європейського чиновника про те, що Україна поки що не має жодних перспектив набути членства у цій організації.

Українські теле- та радіоканали активно висвітлювали входження до ЄС десяти нових членів, у тому числі українського сусіда Польщі та пост-радянської Прибалтики. Напередодні першого травня український Президент Леонід Кучма недвозначно натякнув чиновникам ЄС, що втомився чекати сигналів про можливість входження України до цієї організації. А лідер опозиції Віктор Ющенко прямо сказав – Україна не святкує разом з європейською спільнотою саме через те, що не змогла скористатися своїм шансом, і називає винних - Леоніда Кучму та його прихильників. Разом із тим, у британській газеті Файненшал Таймс з’явилася заява чільного єропейського посадовця – Президента Єврокомісії Романо Проді. Перебуваючи у Дубліні він заявив, що місця в ЄС практично не залишилося, а отже Україна ніколи не зможе стати членом цього об`єднання. За словами Проді, членами Євросоюзу мають стати Болгарія, Румунія та Туреччина. А в далекотерміновій перспективі західно балканські країни. Однак Україна та Білорусь членами Євросоюзу не будуть. Вони можуть набути статусу кола друзів ЄС. Так Проді називає сусідів ЄС, з якими буде активна співпраця у галузі економіки та міграції. Досі невідомо, чи заява спiвпадає з офіційною позицiєю Єврокомісії, чи вона була приватною думкою самого Романо Проді, який і раніше робив досить різкі заяви щодо європейського майбутнього України.

Коментарів офіційного Києва щодо останніх заяв Президента Єврокомісії ще немає, однак прем’єр-міністр України Віктор Янукович сказав, що Україна не буде в Євросоюзі доки не зможе забезпечити своїм громадянам європейський рівень життя. На думку Януковича, пересічним українцям байдуже, чи є їх країна членом Євросоюзу, і чи буде вона в ЄС у майбутньому. Важливіше з точки зору прем’єра – підняти рівень життя людей.

XS
SM
MD
LG