Спеціальні потреби

Опозицiя в Одесi знову протестувала - 2004-05-04


В рамках всеукраїнської акції „Досить обдирати народ” – в Одесі організації Української Республіканської Партії „Собор”, „Яблуко” та блоку „Наша Україна” організували 1 травня демонстрацію та мітинг протесту. Маніфестація пройшла під соціальними гаслами та вимогами збільшення пенсій, стипендій для студентів, зарплат для робітників. Були і гасла з вимогою відставки міського голови Руслана Боделана та Одеської міськради у повному складі.

Голова Одеської обласної організації УРП „Собор” Федір Нарійчук в інтерв`ю Голосу Америки наголосив, що день 1 травня 2004 року мав би стати днем солідарності опозиції.

„Якраз нині одеська опозиція зiбралася. Це є важливим кроком до єднання всіх сил і на всеукраїнському рівні. Нас чекають важливі політичні події, пов`язані з виборами Президента України і потрібно думати про те, яким чином Україна далі буде жити? Буде шалений спротив. Гадаю, що ми ще побачимо на прикладі одеського 136 виборчого округу кроки влади для фальсифікації...”

Керівник представництва блоку „Наша Україна” в Одеській області Володимир Курінний наголосив, що організатори акції протесту порушили на першотравневій акції саме соціальні гасла.

„Саме в Одесі триває фактичний наступ на соціальні права найбільш вразливих верств населення. Я маю на увазі введення від 1 травня підвищенних тарифів на житлово-комунальні послуги, ситуацію з дорогами”.

Демонстрація опозиції пройшла центральними вулицями міста. Біля пам`ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг.

Тут мали слово, серед інших, голова міської організації Народного Руху України Віктор Мастеренко, голова організації „Громадський виконком” Андрій Іщенко, лідер партії „Яблуко” Михайло Бродський.

Учасники мітингу одноголосно ухвалили резолюцію.

„Сьогодні влада - Уряд Януковича та так звана парламентська більшість мотивують ганебний стан життя людей відсутністю коштів в бюджеті. Одночасно в цьому бюджеті приховані мільярди гривень, яких би вистачило для суттєвого зростанння зарплати, пенсій та стипендій. В наступ на людей пішла й місцева влада. В Одесі вже вкотре підвищують тарифи на послуги житлово-комунального господарства. Такі дії місцевих царьків остаточно добивають народ” – говориться у схваленому документі.

Учасники мітингу, серед іншого, вимагали розслідувати і покарати винних у масових порушеннях Конституції та Законів України під час виборів міського голови Мукачевого, скасувати рішення про введення підвищенних тарифів на житлово-комунальні послуги від 1 травня 2004 року в місті Одеса, повернути одеситам кошти за переплату економічно необгрунтованих тарифів на воду, відправити Віктора Януковича та Одеського міського голову Руслана Боделана у відставку”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG