Спеціальні потреби

У Днiпропетровську прогнозують розвиток передвиборчої ситуацiї. - 2004-04-27


Дніпропетровськ – 25 квітня. Дніпропетровським центром соціальних досліджень проведено експертне опитування на тему “Прогнозування розвитку передвиборної ситуації в Україні».

Опитування проведено серед державних службовців, керівників обласних, громадських і партійних організацій, журналістів, науковців.

На думку експертів, потенційними кандидатами на посаду Президента України у порядку зменшення частоти згадувань в опитуванні є: Віктор Ющенко, Віктор Янукович, Петро Симоненко, Олександр Мороз, Наталя Вітренко, Юлія Тимошенко, Сергій Тигіпко, Леонід Кучма, Георгій Кирпа, Віктор Медведчук, Валерій Пустовойтенко, Анатолій Кінах, Володимир Литвин. Згадані також як потенційні кандидати Василь Волга, Юрій Бойко, Євген Марчук, Валерій Хорошковський, Інна Богословська. Експерти не виключають і появи «сірої конячки», яка, можливо, походитиме з Дніпропетровського регіону. На думку експертів, у виборчій кампанії 2004 року буде задіяна максимальна кількість виборчих технологій, серед яких у порядку зменшення частоти згадувань: використання адміністративного ресурсу, чорний PR, широка пропагандивна кампанія на користь кандидатів від влади, дискредитація кандидатів від опозиції у засобах масової інформації. Буде використане протиставлення ідеологій Захід-Схід, Америка-Росія. На сході і півдні України буде розгорнута кампанія підтримки провладного кандидата російськими колами.

Не виключається розвиток президентських виборів в Україні за сценарієм останньої президентьської кампанії у Росії.

Експерти вважають, що найпоширенішими порушеннями на майбутніх виборах президента стануть фальсифікація підрахунку голосів, тиск на виборців за місцем роботи і навчання, використання службового стану, підкуп виборців, нерівні умови агітації для кандидатів, обмеження у доступі до засобів масової інформації, агітація у день виборів, підкидання бюлетенів до виборчих урн. Крім того – інші маніпуляції з бюлетенями, такі як псування, поява «мертвих душ», «вільні бюлетені», а також недостовірна інформація про кандидатів під час реєстрації, порушення у фінансуванні виборчої кампанії, примусове голосування за провладного кандидата в армії, МВС, місцях позбавлення волі. Серед можливих порушень згадані також маніпуляції під час формування виборчих комісій, обмеження діяльності спостерігачів, особливо у сільських місцевостях. Експерти вважають можливими виникнення перешкод у проведенні опозицією передвиборчих заходів, порушення прав опозиційних кандидатів, використання правничих процедур і судових органів для протидії опозиції, прямі провокації і залякування виборців.

Такими є результати експертного опитування, проведеного у першій половині квітня Дніпропетровським центром соціальних досліджень.

XS
SM
MD
LG