Спеціальні потреби

Україна i генсек ООН вiдзначили 18-ту рiчницю Чорнобиля - 2004-04-26


Україна вчора відзначала вісімнадцяту річницю Чорнобиля. Вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року, що спричинив тисячні людські жертви та радіоактивне забруднення величезних територій, став найбільшою техногенною катастрофою в історії людства.

Відзначення некруглої вісімнадцятої річниці не було позначене масовими заходами, однак траурні мітинги відбулися по всій Україні. Їх розпочав мітинг-реквієм у Чорнобилі. У Києві квіти до пам`ятника “Воїнам Чорнобиля” поклав Президент України Леонід Кучма. Глава уряду Віктор Янукович взяв участь в урочистому відкритті онкологічного центру, а в Міністерстві з надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи вчора вшанували ліквідаторів.

Про рiчницю згадав також генеральний секретар Органiзацiї Об`єднаних Нацiй Кофi Аннан. У спецiально виданiй заявi вiн сказав, що вiсiмнадцять рокiв тому свiт зазнав найгiршої у своїй iсторiї ядерної аварiї. Тисячi людей втратили свої домiвки та засоби для iснування, а також були травмованi катастрофою, серйознiсть якої їм було важко збагнути i перед наслiдками якої для них не було жодного захисту. Аннан також пiдтвердив, що Об`єднанi Нацiї подбають, щоб про потреби людей в уражених катастрофою регiонах, зокрема в Українi, Бiлорусi та Росiї, не забували. Вiн у зв`язку з цим закликав мiжнародне спiвтовариство надавати моральну i фiнансову пiдтримку тим, якi ще десятилiттями вiдчуватимуть наслiдки аварiї.

Чорнобильську АЕС було закрито 15 грудня 2000 року. Сьогодні спроектовано новий саркофаг для переведення укриття в екологічно безпечний об`єкт. Очікується, що будівництво саркофага розпочнеться у 2006 році.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG