Спеціальні потреби

Форум демократичних сил в Одесi - 2004-04-23


Одеса – 22 квiтня. Сьогодні в Палаці Одеського політехнічного університету відбувся «Форум демократичних сил». Його організатором виступила Координаційна Рада політичних партій регіону, серед яких Аграрна партія України, СДПУ(о), Партія підприємців та промисловців, Народно-демократична партія України.

На Форум не було запрошено жодного представника опозиційних політичних партій. Керівник представництва «Нашої України» в Одесі Володимир Курінний сказав, що взагалі нічого не знав про запланований провладними політичними силами захід.

Власне, прийти на Форум сторонній від влади людині було неможливо. Його учасники проходили кілька дверей і були зобов’язані біля кожної з них знову і знову показувати охороні запрошення. Серед виступаючих на Форумі був член президії Партії регіонів, Одеський міський голова Руслан Боделан. Він закликав присутніх підтримати на Форумі кандидата на посаду Президента України, голову уряду Віктора Януковича.

За словами Руслана Боделана, «Україна вийшла на істотно новий рівень власного розвитку і нові підходи у питанні вирішення проблем, що стоять перед суспільством. Одеса і область вийшли в лідери у вирішенні багатьох актуальних питань. Не випадковою є поява на обласному рівні програми «Регіональна ініціатива», а на міському – затверджений План стійкого розвитку Одеси до 2012 року...»

Підтримавши ідею «політичної реформи», Руслан Боделан назвав небезпечним можливу реалізацію національної політики в Україні.

«Ми чітко маємо відповісти на запитання – якою дорогою крокуватиме наша держава? Нас кличуть назад. Нас кличуть ще кудись – у бік. Нас закликають до корінних змін із точки зору політики національного відродження – забуваючи про те, що національне відродження містить у собі надзвичайно багато факторів корисних і важливих але, з іншого боку, які у багатьох напрямках несуть певну загрозу для розвитку суспільства...»

Виступи інших учасників заходу мало відрізнялися один від одного. Лише лідер Народно-демократичної партії України Віктор Небрат наважився піддати критиці реформу житлово-комунального господарства в Одесі та назвав політику уряду Віктора Януковича такою, що не призвела до помітного покращення життя громадян країни. Пан Небрат назвав ліберальну, соціал-демократичну та комуністичну ідеології такими, що не відповідають потребам суспільства і саме тому, як сказав вiн, «виникла проблема їхньої трансформації у відповідності з розвитком нових соціально-економічних відносин».

Але, чи не найбільше вразив присутніх секретар обласної організації Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) Володимир Левчук. Оголосивши роковини від дня народження керманича більшовиків Володимира Леніна «святом цілого прогресивного людства», він назвав передчасними спроби визначити єдиного кандидата в президенти України саме в особі Віктора Януковича.

На думку Володимира Левчука: «необхідно нейтралізувати будь-які спроби, під час передвиборчої боротьби в країні, розхитати човен громадянського миру і згоди...»

Учасники Форуму в Одесі висловили підтримку діям Кабінету міністрів та закликали до «завершення політичної реформи». У резолюції підтримана ідея висунення кандидата на посаду Президента України голову уряду та Партії регіонів – Віктора Януковича.

Коментуючи результати Форуму, оглядач міської газети «Вечірня Одеса» Леонід Звєрєв сказав наступне:

«З одного боку сенсації не сталося. Відбулося те, що мало відбутися. Шість партій парламентської більшості підтримали єдиного кандидата в особі Віктора Януковича. З іншого боку, для мене був приємним факт відсутності одностайності серед учасників Форуму...»

Для багатьох присутніх на Форумі було дивним бачити секретаря Одеської і Балтської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату – ігумена Гавриїла. У відповідь на запитання: „Яка причина Вашої участі у проведеному заході?” ігумен відповів: «Я член Партії регіонів. Саме тому я є тут...»

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG