Спеціальні потреби

Топ-100 впливових людей в Українi - 2004-04-23


Київ – 22 квітня. Сьогодні одне з найпопулярніших видань України - журнал «Корреспондент» оприлюднив список ста найвпливовіших людей України. Перше місце у ньому посів – Президент України Леонід Кучма.

До першої п’ятірки найвпливовіших людей України, крім Президента, потрапили найвідоміші та найсуперечливіші українські політики , чотири Віктори - Медведчук, Янукович, Ющенко і Пінчук. Високий рейтинг теперішнього прем’єра представники журналу «Корреспондент» пояснюють перспективою стати єдиним кандидатом від більшості на майбутніх президентських виборах. Що стосується єдиного опозиційного політика першої п’ятірки – Віктора Ющенка, то достатню впливовість йому гарантує всенародна любов.

Редактор відділу «Страна» Ольга Крижановська відзначила, що за останній рік в країні значно посилився вплив Донецького регіону. Тут, за її словами, можна провести паралель із Росією, коли еліта із Санкт-Петербурга поступово переїжджає до Москви. Таке переселення в першу чергу пов’язано з посиленням позицій Віктора Януковича.

« Для нього цей рік був дуже насиченим. Він фактично подвоїв свій рейтинг і став єдиним кандидатом від пропрезидентських сил в Україні. Він у нас на третій позиції в рейтингу. Вище за нього лише Президент Леонід Кучма і глава його адміністрації Віктор Медведчук, які були ініціаторами внесення змін до Конституції, тобто плану політичної події року – політреформи».

Також у цьому році значно покращилися показники голови Верховної Ради України Володимира Литвина, який проявив себе як самостійний політик у контексті політреформи. Він посів 15 місце в рейтингу.

В економічній сфері провідні позиції посідають так звані універсальні бізнесмени, які працюють одночасно у кількох галузях. Найврожайнішою виявилася банківська сфера, за нею йде паливно-енергетичний комплекс та важка промисловість. За словами головного редактора журналу «Корреспондент» Віталія Сича, цей список є зрізом української еліти, завдяки якому можна відкрити нові імена або дізнатися подробиці з життя вже відомих.

«Топ-100 цього року це остання спроба «Корреспондента» оцінити вплив деяких особистостей за час правління Леоніда Кучми. Тобто є таке припущення, що буде новий президент наступного року і відповідно вплив деяких осіб, що потрапили до Топ-100 цього року, значно зміниться і, відповідно, зникне багато людей з цього списку, надавши місця новим номінантам».

Загалом у порівнянні з минулим роком у рейтингу з’явились 35 нових імен. Зі ста номінантів, представлених журналом : 42 – політики і держчиновники, 35 – бізнесмени , 23 митці та спортсмени.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG