Спеціальні потреби

Екс-посол Бутейко: «найтемнiший день в iсторiї України». - 2004-04-20


Київ – 20 квiтня. Одним з відомих противників підписання Договору про ЄЕП є колишній посол України в Сполучених Штатах та Румунії Антон Бутейко, який на знак протесту проти торішніх ялтинських домовленостей президентів Путіна і Кучми, вперше в історії української дипломатії, склав із себе повноваження посла. Прокоментувати рішення Верховної Ради екс-посла Бутейка, який нині працює заступником голови опозиційної Української народної партії, попросила наша київська кореспондентка Оксана Лігостова.

ОЛ: Сьогодні надійшла звістка про те, що Верховна Рада у 265 голосів депутатів затвердила Договір про Єдиний економічний простір з Росією, Казахстаном і Білоруссю. Саме той ЄЕП, через який ви пожертвували своєю дипломатичною кар”єрою. Які у вас відчуття після цієї звістки?

АБ: Маю відчуття, що ми маємо найтемніший день в історії України – темніший, ніж був, коли Хмельницький підписував відомі угоди. Тому що тоді Хмельницький змушений був робити це під тиском, а сьогодні парламент України, частина парламенту України, здала національні інтереси України добровільно підставила в хомут свою шию. І я до цього часу знав, що в Україні немає українського Президента, в Україні немає українського Уряду. І підтвердили це події і в Мукачево. Сьогодні я вже знаю, що в Україні немає 265 принаймні українських парламентарів. Є комуно-зрадники і запроданці, які віддають свободу і волю України за, видно, якісь матеріальні та інші вигоди, на які вони розраховують.

ОЛ: На своїй останній прес-конференції Юлія Тимошенко пожартувала так гірко, що після висунення Януковича єдиним кандидатом від більшості можна гімн України міняти на “Владімірский централ”. Як, по-вашому, чи після сьогоднішнього рішення гімн треба міняти на “Великий могучий Советский Союз”?

АБ: Ні, я вважаю, ця подія засвідчила, що в українського народу, крім опозиції, Нашої України, Юлії Тимошенко і частково Соцпартії, крім цієї опозиції, в українського народу немає захисників його інтересів ні у власній державі, ні в стосунках з іншими державами. А гімн має бути український, і український народ має бути зараз саме тою активною силою, яка самостійно відстоює свої національні інтереси і має міняти цю продажну, злочинну владу.

XS
SM
MD
LG