Спеціальні потреби

Українському ефiру - українська мова - 2004-04-15


Київ – 14 квiтня. Трансляція телевізійних та радіопрограм в Україні має вестись на державній мові. Таке рішення сьогодні ухвалила Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення.

З 19 квітня усі документи на конкурси, оголошені Нацрадою мають подаватись виключно за новими правилами, повідомив голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Борис Холод. Планується, що усі загальнонаціональні канали мають вести мовлення українською мовою. Це ж правило поширюватиметься на обласні ТРК, та ті, що мовлять в окремих населених пунктах. Борис Холод додав, що переліцензування телерадіокомпаній буде відбуватись поступово:

«Члени Національної Ради дійшли висновку, що спеціально переліцензовувати усі 1156 телерадіокомпаній України – недоцільно, в часі, i у витратах. Але послідовно, коли буде оголошуватись конкурс наступний і буде брати участь у конкурсах телеканал Інтер, загальнонаціональні телеканали, загальнонаціональні радіомовні компанії на ті, чи інші частоти, отам буде вже застосовуватись при прийманні документів, отам вже будуть писати керівники – мова українська, і ніяких інших. А при визначенні переможців тільки таким чином».

Керівництво Нацради відзначає, що свого часу надто демократичні умови конкурсів призвели до того, що сьогодні київський радіоефір на 90% заполонила російська мова. Тепер інтереси нацменшин будуть враховуватись, але, зрозуміло, в розумних межах. Що стосується російських ток-шоу, які перекуповують українські телеканали, то на думку Бориса Холода, рішення Нацради стимулюватиме українські телеканали до виробництва власного ефірного продукту. Холод також попередив, що Національна Рада з питань телебачення та радіомовлення планує внести зміни до українського законодавства і зробити більш суворішим покарання за недотримання умов ліцензій:

«З 1 травня поточного року уже буде прийматись рішення Національної Ради тільки українською мовою новим мовникам теле і радіо, яким будуть видаватись ліцензії. Що стосується усіх мовників, присутніх в Україні, які будуть претендувати на сьогоднішній день, санкції і контрольні функції Національної Ради, ми будемо вносити зміни до закону „Про телебачення”, закону „Про Національну Раду”. Ми думаємо, що внесемо більш категоричні рішення щодо заходів, які застосовуються до телерадіокомпаній, тому що весь світ вказує, щоб оберігати свій телерадіопростір, треба більш жорсткі підходи до цього регуляторного органу, яким є Національна Рада».

Борис Холод відзначив, що за останні 4 місяці не було жодного засідання Нацради, на якому б не розглядались питання про попередження ТРК. Одній з телерадіокомпаній було на 2 місяці призупинено дію ліцензії, проте до суду для позбавлення когось ліцензій Нарада поки що не зверталась.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG