Спеціальні потреби

Новi процедури одержання американських вiз. - 2004-04-14


Київ - 14 квiтня. Консульство Сполучених Штатів у Києві оголосило про запровадження в Україні нової процедури отримання американських віз. Відтепер у бажаючих відвідати США братимуть відбитки пальців. Такий порядок передбачає Програма US-VISIT, яка розроблена для підвищення безпеки громадян та гостей Сполучених Штатів.

Посол США в Україні Джон Гербст оголосив про зміни у порядку видачі дозволу на в`їзд до Сполучених Штатів. Починаючи із четверга 15 квітня, у всіх, хто звертатиметься за американськими візами, братимуть відбитки пальців. Такий порядок передбачає Програма US-VISIT, яка розроблена для підвищення безпеки громадян та гостей Сполучених Штатів.

Під час подання документів, крім стандартних процедур перевірки, кожен аплікант повинен почерзі прикласти вказівні пальці обох рук до скляної поверхні, яка електронним шляхом відсканує відбитки. Фотографування обличчя здійснюватиметься за допомогою цифрової камери. Вже зараз понад вісімдесят дипломатичних представництв Сполучених Штатів в інших країнах світу перейшли на нову процедуру. Її не застосовуватимуть до дітей молодше 13 років та тих, кому виповнилося вісімдесят. Уникнути сканування відбитків пальців зможуть і деякі урядовці та працівники міжнародних організацій.

За словами генерального консула США у Києві Мері-Кей Карлсон, запровадження нового порядку не позначиться на часові подання документів.

«Це практично не вплине на тривалість процедури. Ми очікуємо, що ця процедура займатиме декілька секунд. Відбитки будуть застосовуватися, по-перше, для ідентифікації особи в пункті в`їзду в Сполучені Штати. І, подруге, для перевірки людей, які раніше зверталися за візами. Якщо, наприклад, порушник закону раніше звертався за візою під іншим ім’ям, то він не зможе отримати візу», - слазала Мерi-Кей Карлсон.

Зміна процедури не позначиться також на вартості розгляду документів. Вона залишається без змін і коштуватиме 100 доларів.

Керівник консульства каже, що доступ до зібраних даних матимуть лише уповноважені посадові особи та вибрані правоохоронні органи. Минулого року за американськими неімміграційними візами звернулося 35 тисяч громадян України. Майже половина з них отримали дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів.

Детальну інформацію англійською мовою про нові правила в’їзду до Сполучених Штатів можна отримати на Iнтернет-сторінці Мiнiстерства внутрiшньої безпеки США за адресою www.dhs.gov

XS
SM
MD
LG