Спеціальні потреби

Справа компенсацiї родинi Тараса Процюка - 2004-04-07


Київ - 6 квiтня. Україна досі не отримала відповіді від США з приводу компенсації родині журналіста Тараса Процюка, який загинув рік тому у Багдадi під час обстрілу готелю «Палестина».

Тарас Процюк працював телеоператором для інформаційного агентства Ройтер, коли вiн загинув в iракськiй столицi 8 квітня минулого року. Відтоді і українське міністерство закордонних справ і низка журналістських організацій вимагають детального розслідування цієї справи. У свою чергу американське військове керівництво вважає загибель журналіста нещасним випадком і приносить свої вибачення, проте така версія не влаштовує колег Процюка. Наприкінці минулого року міжнародна журналістська організація «Репортери без кордонів» провела власне розслідування, зібравши свідчення журналістів, що були в той день у готелі «Палестина», а також тих, що супроводжували американських військових. В результаті був оприлюднений висновок, що американські військові брехали, кажучи про те, що відбулося. У звіті, який був складений через 4 місяці після трагедії, військові зняли із себе провину за помилку, - вважають «Репортери».

Проте американська сторона, в тому числі і представники посольства США в Україні наголошують, що загибель Тараса Процюка - випадкова і вини військових у цьому немає. Що стосується компенсації родині загиблого журналіста, то за словами керівника прес-служби Міністерства закордонних справ України Маркіяна Лубківського, МЗС України досі не отримало відповіді від США з цього приводу.

Лубківський додав, що сьогодні без відповіді залишилися неодноразові звернення української сторони до американського уряду з проханням щодо компенсації родині Тараса Процюка, «тим більше, що журналіст загинув трагічно, він був абсолютно не винен і виконував свою роботу».

Маркіян Лубківський також зазначив, що 6 квітня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко мав телефонну розмову з послом США в Україні Джоном Гербстом і нагадав йому про це питання. Між тим українські журналісти вирішили також заявити про свою незгоду з позицією американської сторони. 8 квітня біля посольства США у Києві українські громадські організації вшанують пам’ять Тараса Процюка. Журналісти вийдуть під посольство з гаслами «Тарасе, ми пам`ятаємо!» та «Буш, ми пам`ятаємо».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG