Спеціальні потреби

У Києвi тисячi пiкетувальникiв вимагали вiд уряду пiдвищення мiнiмальної зарплатнi - 2004-04-01


Київ – 31 березня. Сьогоднi в Києві під стінами Кабінету міністрів відбувся багатотисячний мітинг, організований блоком «Наша Україна». Учасники акцiї ставили перед урядом економічні вимоги.

За оцінками міліції, до будинку уряду прийшло дев’ять тисяч людей, утім присутні називали значно більші цифри – від 13 до 20 тисяч пікетувальників. Ці люди приєдналися до закликів блоку «Наша Україна» і вимагали насамперед підвищення мінімальної зарплатні до 240 гривень уже з першого квітня та введення міжпосадових співвідношень, підвищити пенсії, стипендії та зробити доступними субсидії для придбання житла молодим сім’ям. Як заявив напередодні лідер блоку «Наша Україна» Вiктор Ющенко, гроші на все це у бюджеті є. За інформацією економістів з блоку, уряд приховує в бюджеті біля десяти мільярдів гривень. Ющенко та ще кілька депутатів подали проект закону про повернення населенню прихованих доходів бюджету. Задля відстоювання цього документа «нашоукраїнці» обіцяють задіяти всі методи – від парламентських до вуличних. Мітинг біля Кабмiну мав продемонструвати міністрам, що люди такі вимоги підтримують. Віктор Ющенко:

«Те, що проходить сьогодні акція, то що почалася акція це один із прикладiв того, що в основі цiєї акції - це ті ініціативи, які вже сформовані в українському суспільстві - які є в студента, які є в військовослужбовцiв, які є у працівників освіти, охорони здоров’я і таке інше. Я просто радив би владi професiйно підійти до вирішення тих проблем, якi сьогоднi стають принциповими».

Урядовці звинувачення в приховуванні десяти мільярдів гривень відкидають і називають дії «Нашої України», в тому числі й мітинг, передвиборчою акцією. Говорить віце-прем’єр Дмитро Табачник:

«Але якщо говорити серйозно, то я хотів би сказати, якщо опозиційна сила говорить про те, що в бюджеті можна знайти … бiльше десяти мільярдів гривень і говорить про те, що вони реально сховані в бюджеті, то мені стає жахливо. По-перше, якщо люди це говорять з повною відповідальністю, то жахливо вiд рiвня їх економічної неписьменностi. Люди, які можуть вдатися до такого рівня обману суспільства, вони викликають жах тому, що демонструють свою позицію, що мета виправдовує засоби».

Зрештою, ніхто з міністрів до учасників мітингу так і не вийшов. Ющенко з кількома депутатами виступав з вантажівки. А прем’єру Януковичу, через міліціонера-охоронника, мітингуючі передали шапку-вушанку, що мала нагадати про його кримінальне минуле, а також головну заяву мітингу – що це лише початок і подібні акції будуть тривати надалі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG