Спеціальні потреби

До Одеси доставлено цінний подарунок з Вашингтона. - 2004-03-12


10 березня Одесу відвідала аташе з питань культури Посольства США в Україні пані Ліза Геллер. Вона, серед іншого, передала у дарунок Державному архіву Одеської області колекцію мікрофільмів, оригінали яких зберігаються у Національному архіві у Вашингтоні.

На подарованих мікрофільмах містяться копії 13 томів дипломатичної кореспонденції між консульством США в Одесі та Державним Департаментом США (травень 1831 – серпень 1906 років).

З історії. Першим консулом США в Одесі було призначено Чарльза Рінда у 1829 році, а у 1831 його змінив Джон Раллі. Дипломатична кореспонденція стосується торговельних питань, зокрема, включає звіти про торгівлю вовною, Кримську війну та бомбардування Одеси, ув'язнення натуралізованих громадян США російського походження, юридичний статус російських євреїв, повстань на Чорноморському флоті у 1905 році.

Відтепер дипломатична кореспонденція стане доступною і українським дослідникам американсько-українських відносин та історії дипломатії. Ці документи дозволять подивитися на історичні події 1831-1906 років очима американських дипломатів.

У своєму зверненні до присутніх на урочистостях, з нагоди передачі мікрофільмів, аташе з питань культури посольства США пані Ліза Геллер розповіла, що вперше відвідала Одесу.

Ліза Геллер: «На протязі більше 60 років з 1831 до 1906 року мої дипломатичні попередники жили і працювали тут – в Одесі та закладали підгрунтя зв'язків, що поєднують сьогодні це місто та Сполучені Штати Америки. Робота цих дипломатів відображена в документах, які будуть доступні студентам і дослідникам в обласному архиві. Ці документи допоможуть нам зрозуміти багато подій економічного, військового, політичного значення, які висвітлюють історію цього регіону».

Пані Ліза Геллер зазначила, що історія взаємозв'язків між США та Одесою тривала три століття. «І хоча США більше не мають консульства в Одесі, наші зв'язки продовжують розвиватися», підкреслила вона.

Заступник директора державного архіву Одеської області Лілія Белоусова повідомила Голосу Америки, що перші архівні облікові згадки про США відносяться до 1841 року. Вже тоді Сполучені Штати висловлювали зацікавлення перспективами двостороньої співпраці. Наявні документи є цікавими як для українських так і для американських дослідників. Про це свідчать зв'язки, які налагоджені обласним державним архівом з американськими установами. Мають місце довготривалі проекти з Центром досліджень у Каліфорнії, з бібліотекою університету Північної Дакоти.

Лілія Белоусова: «В Одесі сподіваються на подальше поглиблення двосторонніх зв'язків. Цікаво, що у кількох вищих навчальних закладах студенти вже пишуть дипломні роботи на цю тему».

Аташе з питань культури посольства США в Україні Ліза Геллер отримала у дарунок від обласного державного архіву кілька книжок про Одесу та її історію, які незабаром передасть до Національного архиву у Вашінгтоні.

Нині в Одеському обласному держархиві працює спеціалізована виставка, де преставлені документи про історію двосторонніх зв'язків та література, яка була надіслана останнім часом різноманітними американськими установами.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG