Спеціальні потреби

США назвали закриття радiо Континент «наступом на демократiю». - 2004-03-04


Вашингтон - 4 березня. Державний департамент США висловив стурбованість закриттям київського радіо Континент, яке, нагадаємо, транслювало програми кількох іноземних мовників, включно з БіБіСі, Німецькою хвилею, та Голосом Америки. На його хвилі днями також розпочало мовлення радіо Свобода.

Наскільки США стурбовані ситуацією, що склалася навколо радіо Континент, вказав уже той факт, що речник державного департаменту Ричард Баучер розпочав щоденний прес-брифінг заявою саме з цього приводу.

«Дозвольте розпочати зі справи, яка нас непокоїть, а саме із закриття українським урядом однієї радіостанції. Ми дуже стурбовані нещодавніми заходами української влади для обмеження доступу громадськості до незалежних новин та інформації».

Баучер продовжив, що закриття Континенту та зняття з ефіру радіо Свобода, Голосу Америки та інших міжнародних мовників слід розцінювати як наступ на демократію, і підкреслив, що дуже серйозно, коли таке відбувається в рік виборів, коли попит на новини з різних джерел є найбільшим.

Речник держдепартаменту також згадав, що закриттю Континенту передувало зняття програм Свободи з ефіру радіо Довіра.

У зв’язку з подіями Баучер зазначив, що Сполучені Штати закликають керівництво України негайно вдатися до кроків, які дозволили б Континенту відновити свої передачі, і утриматися від створення нових перешкод ретрансляторам програм міжнародних мовників в Україні. Українська влада повинна припинити триваючу кампанію проти незалежних ЗМІ, яка явно суперечить декларованим бажанням України демократизувати себе та наблизитися до євроатлантичного співтовариства - підкреслив речник держдепартаменту США.

XS
SM
MD
LG