Спеціальні потреби

Томенко збирається оприлюднити документи Кравченка - 2004-03-03


Київ – 3 березня. Сьогоднi народний депутат України Микола Томенко планує оприлюднити документи, отримані від генерала Валерія Кравченка у Берліні. Тим часом генпрокурор Геннадій Васильєв заявив вчора журналістам, що якщо оприлюднені документи міститимуть державні таємниці, то проти Томенка буде порушено кримінальну справу.

Генеральна прокуратура Україна відмовилась порушувати кримінальну справу за матеріалами генерала СБУ Валерія Кравченка. За словами прес-секретаря Генеральної прокуратури Оксани Соколової, перевірка документів генерала Кравченка, які народний депутат Микола Томенко передав до Генпрокуратури, не виявила жодних порушень чинного законодавства, тому немає підстав порушувати кримінальну справу.

«Тобто в двох словах, вивчені документи і складу злочинів, матеріалів для порушення кримінальної справи немає у цих документах немає. Вивчені документи, які нам приніс Томенко» - сказала Соколова.

Нагадаємо, колишній радник посольства України в Німеччині генерал СБУ Валерій Кравченко 18 та 19 лютого зробив перші заяви на радіо „Німецька хвиля” про те, що має матеріали щодо політичного стеження за українською опозицією, санкціоноване владою. 27 лютого він передав ці документи народному депутату Миколі Томенку.

Вчора Томенко передав ці документи керівництву Верховної Ради, а сьогоднi вранці планує оприлюднити їх серед журналістів. У свою чергу генеральний прокурор Геннадій Васильєв заявив, що порушить кримінальну справу проти Томенка, якщо у розповсюджених документах міститиметься державна таємниця.

Що стосується самого винуватця скандалу генерала СБУ Валерія Кравченка, то швидше за все після останніх заяв Генпрокурора він проситиме політичного притулку у Німеччині. Наразі в посольстві Німеччини не коментують ситуацію, що склалась, проте кажуть, що МЗС України вже звернулось до Міністерства закордонних справ Німеччини з проханням допомогти встановити місцезнаходження Кравченка.

Тим часом генеральний прокурор України в інтерв’ю журналістам вчора назвав повернення Кравченка закономірним, оскільки він генерал, співробітник СБУ, носій секретної інформації, в якій, на думку генпрокурора, можуть бути зацікавлені іноземні спецслужби. Геннадій Васильєв вважає, що Валерій Кравченко має повернутися без екстрадиції.

Крім скандалу навколо особи опального генерала, Генпрокуратура вчора зробила ще одну важливу заяву. Вона офіційно назвала екс-прем’єра Павла Лазаренка організатором вбивства народних депутатів Володимира Щербаня та Вадима Гетьмана. За словами Геннадія Васильєва, у цих вбивствах немає жодної політики, а суцільний кримінал. На його думку, Лазаренка мають судити за українськими законами.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG