Спеціальні потреби

Газета «Сільські вісті» подала апеляцію на судове рішення про своє закриття. - 2004-03-01


Наймасовіша українська газета «Сільські вісті» подала апеляцію на судове рішення про закритя. Про це в інтерв’ю «Голосу Америки» повідомив головний редактор видання Василь Грузін. В кінці січня Шевченківський районний суд столиці визнав низку минулорічних публікацій у «Сільських вістях» антисемітськими.

Позивачем у цій справі виступав Міжнародний антифашистський комітет. Його голова Олександр Шлаєн домагався закриття газету, оскільки «Сільські вісті», на його думку, розпалюють в Україні міжнаціональну ворожнечу.

Керівники видання не погоджуються із висновком суду. Вони вважають, що він не мав права закривати газету, оскільки кримінальна справа за фактом розпалювання міжнаціональної ворожнечі не порушувалася. За свовами Василя Грузіна, видання зверталося до позивача з пропозицією надрукувати в «Сільських вістях» в порядку дискусії свою позицію.

Василь Грузін: «Жодної статті вони нам не дали, що ось, надрукуйте нашу статтю. Не давали. Навпаки ми заговорили. Давайте так – сядемо за круглий стіл і проведемо бесіду. Домовимося може до чогось. Ні – вони не захотіли. Так що нам залишається? На колінах до них ми не поповзем. Не діждуться».

Редактор газети каже, що видання продовжує виходити і не збирається змінювати редакційну політику. За словами Василя Грузіна, на адресу редакції приходять сотні листів підтримки, а наклад газети лише за останній тиждень збільшився на 6 тисяч примірників. Втім керівник видання визнає, що газета втратила частину рекламодавців.

Формально «Сільські вісті» - незалежне видання. Але оглядачі пов’язують газету із Соціалістичною партією. Минулого тижня її лідер Олександр Мороз закликав втрутитися в ситуації президента Кучму. Лідер Соцпартії визнав публікації в «Сільських вістях» “неоднозначними”. Але заявив, що “цькування владою народної газети може призвести до небезпечних наслідків.”

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG