Спеціальні потреби

Прес-конференцiя президента Кучми - 2004-02-25


Київ – 25 лютого. Сьогодні президент України Леонід Кучма дав свою першу в цьому році прес-конференцію. Найбільше запитань, які журналісти поставили президентові, стосувалися сенсаційних заяв генерала-майора СБУ Валерія Кравченка в ефірі «Німецької хвилі». Генерала Кравченка президент Кучма вважає «звичайним перебіжчиком»:

«Я це трошки коментував в Німеччині, я там хотів одну приказку сказати, не сказав, бо зразу подумав, що вона на німецьку мову не перекладеться – Баба з возу, кобилі легше».

Причиною «перебіжництва» генерала, на думку Кучми, став президентський Указ про декагебізацію Служби безпеки України:

«Тому рішення про декагебізацію…устократ робить більше для демократизації України, ніж гвалт і метушня всіх наших псевдопатріотів, які біля цього підняли велику розмову, взятих разом з усіма їхніми закордонними педагогами».

Президент назвав дурницею заяви Кравченка про те, що співробітникам СБУ давали завдання стежити за опозицією за кордоном, і висловив переконання в неспроможності тих доказів, які, як твердить генерал, він має у своєму розпорядженні. «Я дозволяю пану Кравченко надрукувати де завгодно все, що в нього є. Но повірте: нічого в нього нема» - сказав президент.

Інший блок запитань стосувався конституційної реформи та президентських виборів в Україні. Згадавши критичну резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи щодо української політреформи, Леонід Кучма заявив буквально таке: «Весь склад ПАРЄ виявив елементарну необізнаність з тими процесами, які відбуваються в Україні. Бо вони тільки чули одну сторону – опозицію… Ви також добре знаєте, кому слід дякувати за таку приспікливу увагу до наших внутрішніх проблем. Прізвище цих політиків всім відомо… Коли я про такі проблеми починаю говорити, то в мене горло пересихає.

Свій зрослий останнім часом рейтинг Леонід Кучма також пов`язує з опозицією, яка, як він сказав, «виснажилась його паплюжити». «Мабуть, після оприлюднення таких даних вони знову зроблять корективи в своїй неугомонній праці, мені так кажеться – сказав Кучма.

Попри 13 відсотків виборців, які, згідно з соціологічними опитуваннями, готові голосувати за Кучму, він не змінює свого рішення не балотуватися на майбутніх президентських виборах. «Це моя позиція, абсолютно. Я іншої ніколи не мав і іншої ніколи не висловлював… Я вам відкрию ще одну тайну. Я вже організував практично фонд президентський свій і піду займатись спокійною такою політикою, і там я буду мати повну вільну можливість говорити все, що я думаю і про всіх».

Президент заявив також, що його не турбує той факт, що він іде з президентського посту без тих гарантій, які мав президент Росії. «Мені абсолютно не цікавлять гарантії ніякі,» пiдкреслив вiн I додав, що чудово себе почуває з усіх точок зору.

Леонід Кучма пообіцяв також, що прем`єр-міністром до виборів залишатиметься Янукович, i сказав, що головне для нього – це стабільність в державі і що він ніколи не слухав і слухати не збирається знятого з ФМ-ефiру радіо «Свобода».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG