Спеціальні потреби

Нова експертиза плiвок Мельниченка має бути прозорою - вимагають журналiсти. - 2004-02-25


Київ - 24 лютого. П’ять міжнародних журналістських організацій вдруге звернулись до Генеральної прокуратури з проханням здійснювати громадський контроль над новою експертизою плівок Мельниченка.

Міжнародні журналістські організації все ще сподіваються отримати дозвіл від Генпрокуратури на здійснення громадського контролю над новою експертизою плівок Мельниченка. 24 лютого п’ять журналістських організацій, - Національна Спілка Журналістів Великобританії, Інститут масової інформації, Репортери без кордонів, Міжнародна Федерація Журналістів та Артикль 19, - вдруге звернулися з листом до Генерального Прокурора України, наголошуючи на тому, що нова експертиза записів майора Мельниченка, яку планує здійснити слідство, має відбуватися з дотриманням максимальної прозорості. Перше своє звернення міжнародні організації відправили до Генпрокурора ще 6 лютого. У ньому, зокрема, наголошувалось, що розслідування правдивості «плівок Мельниченка» є важливим елементом, що гарантуватиме здійснення правосуддя у справі Гонгадзе. Крім того це є необхідним в інтересах громадянського суспільства. Та для покращення іміджу України за кордоном. Підписанти вимагали запросити представників громадського суспільства, представників журналістської спільноти, - і українських, і європейських, - для здійснення громадського контролю над новою експертизою записів.

Проте 19 лютого прес-служба Генпрокуратури розповсюдила заяву, у якій відкинула ідею громадського контролю над експертизою, пояснюючи це тим, що чинне українське законодавство не передбачає механізмів здійснення такого контролю.

Ця заява змусила 5 міжнародних журналістських організацій звернутись до Генпрокуратури ще раз. У своєму листі до Геннадія Васильєва представники організацій відзначили, що єдина мета цієї ініціативи – переконатися, що експертиза, буде прозорою. Оскільки, щоби висновки цієї експертизи були переконливими для світової громадськості, не може бути двозначностей щодо того, оригінали чи копії плануються до дослідження. Навряд чи державна таємниця забороняє слідству повідомити громадськості, чи власне від Мельниченка і чи насправді оригінали досліджуватимуться експертами.

Крім того журналісти нагадали, що свого часу юридичні аргументи не завадили здійснити експертизи тіла Гонгадзе в Сполучених Штатах та в Швейцарії.

Між тим сам Микола Мельниченко у розмові з українськими журналістами під час свого перебування у Берліні, заявив, що Генеральна Прокуратура України досі не володіє оригіналами записів. На думку Мельниченка, Генпрокуратура збирається провести експертизу з єдиною метою – довести, що плівки змонтовані.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG