Спеціальні потреби

На Півдні України занепокоєні скороченням мовлення Голосу Америки і прагненням витіснити з ФМ ефіру Радіо «Свобода». - 2004-02-13


На думку Голови Одеської обласної організації Профспілки незалежних журналістів Леоніда Заславського: «рішення щодо скорочення мовлення українських програм Голосу Америки» є помилковим і недоречним. Враховуючи нинішні події в Україні слід не зменшувати обсяг інформації, яка надається радіостанціями Голос Америки та «Свобода», а навпаки – збільшувати. Найбільш небезпечним явищем для України може бути таке, що спрямоване на скрочення правдивої інформації. Я особисто, 12 років працюючи політичним оглядачем, більшість інформації, яка, на мою думку, заслуговує довіри - одержував саме з програм українських служб Голосу Америки та радіо «Свобода». Ціную роботу цих двох радіостанцій ще й тому, що інформація, яку вони подають, не є ангажованою і спрямована лише на утвердження принципів демократії, ринкової економіки».

Народний депутат України, фракція «Наша Україна», член Комітету з закордонних справ Верховної Ради України Едуард Гурвіц переконаний: «Голос Америки та Радіо «Свобода» зробили надзвичайно багато для України. Ці радіостанції у найважчі роки, коли радянська влада нищила будь який прояв іншої думки, коли за власні переконання люди перебували у таборах, - доносили слово правди. Скорочення мовлення української програми Голосу Америки є надзвичайно помилковим рішенням, бо і сьогодні в Україні ще немає демократичного суспільства. Тим часом, спроби позбавити радіо «Свобода» ФМ-мовлення в Україні є наступом на вільне слово».

Голова Одеської обласної організації Української республіканської партії «Собор» Федір Нарійчук підписав заяву з приводу перешкод які чинять радіо «Свобода» під час ретрансляції їхніх програм у ФМ ефірі. У Заяві висловлене і занепокоєння з приводу рішення американської сторони щодо скорочення мовлення Голосу Америки українською мовою.

Федір Нарійчук: «Це небезпечно особливо напередодні наступних Президентських виборів в Україні, за умови що більшість українських засобів масової інформації подають інформацію під контролем влади».

На думку Нарійчука для багатьох мешканців України програми Голосу Америки та радіо «Свобода» і сьогодні є вікном у світ правдивої інформації.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG