Спеціальні потреби

Тримбл про нових власникiв Довiри. - 2004-02-13


Київ - 13 лютого. П'ять годин щоденного ефіру, п'ять років співпраці, вісім відсотків слухацької аудиторії пов'язують українську службу радіо «Свобода» з ФМ -станцією «Довіра». Як сказав директор політичного та стратегічного планування радіо «Свобода» Джеф Трімбл, починаючи з 2001 року «Довіра» зазнавала тиску з боку української влади через свої трансляції гостро-опозиційної «Свободи», однак цей тиск, каже він, спільними силами вдавалося долати. Поки в січні цього року «Довіра» не змінила власника, яким став український медіа-холдинг, пов'язаний з провладною партією СДПУ(о) - глава Віктор Медведчук. На цьому тижні «Свобода» отримала листа про те, що з 17 лютого «Довіра» припиняє трансляції її програм.

Джеф Трімбл говорить про “шок і тривогу”, яку викликав цей, за його словами, несподіваний лист. Представник керівництва «Свободи» називає рішення нових власників «Довіри» незаконним. Адже інформація про розірвання контракту надійшла за 6 днів, тоді як у контракті вказано, що сторони мають попередити про своє рішення не менш ніж за 30 днів. По-друге, каже керівник радіо, контракт укладався не з власне «Свободою», а з американською організацією ІВВ, Міжнародним бюро радіотрансляцій. “Дивним” називає керівник «Свободи» і зміст цього листа, про начебто поганий формат «Свободи», який, мовляв, шкодить бізнесовим успіхам і зменшує слухацьку аудиторію радіо «Довіра». «Нічого не може бути далі від правди»,- каже Джем Трімбл і наводить дані опитування, за якими кількість слухачів радіо «Довіра» різко зростає саме в ті години, коли йдуть програми радіо «Свобода», а також наводить дані про збільшення за останній рік слухацької аудиторії «Довіри» на 30 відсотків. Беручи до уваги те, що нові господарі «Довіри» не відповідають на жодні спроби з ними сконтактувати, керівник «Свобода» робить висновок - причина не та, що викладена в листі, відмова у мовленні є політичним актом.

Джеф Трімбл: «І він спрямований саме проти демократії, свободи слова, проти радіо «Свобода» і її важливого внеску у демократичний дискурс в українському суспільстві».

За його словами Трімбла, «Свобода» зробить все можливе, щоб залишитися на ФМ хвилях: вестиме, зокрема, переговори з Українським державним радіо. На захист української «Свободи» вже висловились американський сенатор Кемпбел, Міжнародна асоціація журналістів та посольство США в Україні.

А тим часом у тижневику «2000» з'явилась стаття нового власника радіо «Довіра» Сергія Кичигіна. Він відкидає звинувачення керівництва американської корпорації на адресу української влади в переслідуванні свободи слова і твердить, що причини закриття «Свободи» суто бізнесові. Ця стаття вміщена під заголовком: «Свобода не стоит двухсот тысяч долларов». Як каже представник керівництва «Свободи» Джем Трімбл, це єдине, з чим він у цій статті згоден. Свобода, каже він, справді не коштує двохсот тисяч доларів. Свобода не має ціни.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG