Спеціальні потреби

Терористичний акт у Москві. Десятки загиблих. Президент Путін відкидає заклики до переговорів з чеченцями. - 2004-02-06


Щонайменьше тридцять дев’ять осіб загинуло і близько ста двадцяти отримали поранення у результаті вибуху у московському метро під час ранкової години-пік у п'ятницю.

Російські правоохоронці підозрюють, що бомбу у вагоні метро детонував нападник самогубець. Від вибуху загорілись інші вагони. Дим заполонив цей один з найглибших тунелів московської підземки у час коли люди намагались врятуватися. Ранковий рух у Москві перетворився в хаос. Влада міста зупинила рух на лінії де стався вибух і правоохоронці негайно розпочали перевірку всієї системи метро аби попередити можливі повторні вибухи. Міліція розповсюдила фотороботи двох жінок та чоловіка запідозрених в участі у теракті.

За кілька годин після атаки президент Росії Володимир Путін назвав тероризм чумою двадцять першого століття яка має бути подолана. Путін знову відкинув можливість переговорів з терористами, включно з лідером чеченців Асланом Масхадовим, оскільки, за його словами, такі розмови тільки підштовхують до продовження насильства.

Після терактів на зразок вибуху у метро, завжди поновлюються заклики до мирних переговрів,- зазначив у виступі по телебаченню Володимир Путін. Це, каже президент, наштовхує на думку, що люди, які закликають до розмов, пов’язані з Асланом Масхадовим.

Володимир Путін: «Загально визнаним міжнародним принципом боротьби з теророром, є безумовна відмова від будь-якого діалогу з терористами. Будь-які контакти з бандидати і терористами заохочують їх до здійснення нових, ще кривавіших злочинів. Росія цього ніколи не робила і не буде робити. Росія не веде переговорів з терористами, вона їх знищує». Не дивлячись на давні обіцянки російського уряду викорініти чеченських терористів, майже щодня у самій Чечні, у прикордонних з нею регіонах і все частіше у Москві відбуваються теракти.

Президент США Джордж Буш висловив свої співчуття російському народу у телефонній розмові з Володимиром Путіним.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG