Спеціальні потреби

Володимир Литвин зробив спробу залагодити напруженість з європейськими парламентарями. - 2004-02-05


Цього року в ПАРЄ є шанс бути закиданою листами з України. Не встигли представники опозиції заявити про свій намір оскаржити чергове голосування у Верховній Раді з приводу конституційної реформи, як заспокійливого листа до голови ПАРЄ скерував сам спікер Володимир Литвин. Голова Верховної Ради вирішив люб’язно поінформувати Президента ПАРЄ про те, що він з усією відповідальністю і розумінням сприйняв Резолюцію Асамблеї відносно «політичної кризи в Україні». І тому 3 лютого за вимогою 186 народних депутатів, відбулася позачергова сесія Верховної Ради України, на якій були розглянуті найбільш гострі питання конституційної реформи. Зокрема, було прийнято рішення вилучити із законопроекту №4105 деякі положення і зберегти існуючий у Конституції України з 1996 року порядок. Відповідно до якого у 2004 році відбудуться всенародні вибори нового Президента України, а судді і надалі будуть обиратися безстроково.

Що ж стосується рекомендацій Венеціанської комісії про виключення з законопроекту №4105 положення про імперативний мандат, а також забезпечення відповідності ролі і функцій прокуратури європейським стандартам, то ці питання стануть предметом подальшого розгляду в сесійному залі після поверненні законопроекту з Конституційного суду України.

Між тим Конституційний суд України сьогодні заявив про помилку, яка закралась у резолюцію ПАРЄ. За словами Голови Конституційного суду України Миколи Селівона, свої рекомендації Венеціанська Комісія, як випливає з резолюції ПАРЄ, датує 13-тим грудня 2003 року - тобто вже після того, як Конституційним судом були дані висновки по всіх трьох законопроектах про внесення змін у Конституцію України.

Микола Селівон не розуміє, звідки твердження про неуважність до названих рекомендацій могла виявитися в резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи. Таким чином, не виключено, що після чергового детального вивчення резолюції до ПАРЄ надійде ще кілька листів з України. А якщо до справи підключаться ще й опозиціонери, то «українська тема» в Парламентській асамблеї стане однією з найпопулярніших.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG