Спеціальні потреби

Володимир Путін приїхав до Києва закривати рік Росії в Україні. - 2004-01-23


Кортеж російського президента прибув до Києва десь близько третьої години. Складні погодні умови не завадили Президенту Росії прибути на урочисте закриття року Росії в Україні. В аеропорту його зустрічали глава адміністації Президента України Віктор Медведчук, віце-прем'єр з гуманітарних питань Дмитро Табачник, мер Києва Олександр Омельченко.

Відразу по прильоту до Борисполя Путін відповів лише на одне запитання журналістів, щодо можливості балотування Леоніда Кучми на тертій термін. Відповідь господаря Кремля була короткою: «Це Ваша внутрішня справа».

Почався візит з переговорів з Леонідом Кучмою. У центр уваги стояли питання енергетики, нафтопроводу Одеса Броди, україносько-російського газового концорціуму.Президенти сусідніх держав підписали ряд економічних угод та ухвалили домовленості врегулювання торгівлі, імпорту української сталі та поставок російського ядерного палива.

Більша частина візиту Володимира Путіна присвячена гуманітарним питанням. Серед проблем росіяни вкотре вказують на ніби-то пригніченне становище російської мови в Україні. Відтак наприкінці року Росії Путін вручив державні російські нагороди тим діячам, які сприяли покращенню взаємин двох країн. Поміж інших нагороди отримав партіарх УПЦ Московского патріархату Володимир (Сабодан) та голова укарїнської академії наук Борис Патон.

Найбільш урочистою подією стало закриття року Росії в Україні, що відбулася у палаці культури Україна. Російські оглядачі оцінюють здобутки цього року як непогані, хоча більше позитиву відзначають у сфері економічній, ніж гуманітарній. Обидва президенти дали схвальну оцінку недавній угоді про створення спільного ринку між чотирма державами, включно з Білоруссю і Казахстаном.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG