Спеціальні потреби

Черговий напад на українського журналіста. - 2004-01-13


В Україні знову скоєно напад на журналіста. Стріляли в редактора Інтернет-видання «Україна кримінальна» Олега Єльцова, відомого своїми журналістськими розслідуваннями діяльності українських високопосадовців, політиків, представників силових відомств.

На київського журналіста напали в понеділок 12 січня, невдовзі по десятій вечора, біля під'їзду його будинку. Єльцов з дружиною поверталися додому, коли невідомий вистрелив йому в спину гумовими кулям. Тоді забіг наперед, щоб переконатися, що стріляє саме по редактору «України кримінальної», і розрядив пневматичний пістолет журналістові в груди. Після цього втік, сівши в припаркований поблизу автомобіль.

Потерпілий, на щастя, відбувся синцями від гумових куль. Це вже другий напад на Олега Єльцова – перший було здійснено 24 липня минулого року, коли двоє невідомих підстерегли його біля ліфту з електрошоком і металевою трубою. Тоді також обійшлося без серйозних ушкоджень. І як сказав журналіст «Голосові Америки», у цих двох нападах прозирає спільний почерк.

Олег Єльцов: «Це дуже схоже, по всім цим збігам, дрібнотам, із тим, що було в липні, і що їм від мене треба – я не знаю».

Обидва напади Єльцов пов'язує зі своєю професійною діяльністю, обидва вважає попередженням і щодо обох йому важко сказати, якої конкретно з численних тем його журналістських розслідувань стосується те попередження.

Олег Єльцов: «Я не знаю, чого я мушу не робити, от в чому річ. А здогадатися я не можу, бо надто багато статей з'являється на сайті. Воно може бути пов'язано з чим угодно, і перший напад теж збіг був такий, зі смертю Гончарова, але останнім часом я нічого про Гончарова не писав, і немає в мене додаткової інформації, оскільки немає Гончарова, то її й не буде. З таким самим успіхом я можу про будь-що інше припускатися. Може, там просто хтось хоче доказати моїм колегам, що журналістика трохи небезпечна робота, може, і не варто нею займатися. Але мені не подобається те, що я об'єкт для доводження».

Міліція порушила кримінальну справу за фактом хуліганства. Аналогічну справу було порушено після липневого нападу на журналіста, розслідування якої не дало результатів.

Напад на Єльцова відкриває цьогорічну статистику нападів на українських журналістів. Минулого року, згідно з даними Інституту масової інформації, нападів, погроз та залякувань зазнали сорок двоє журналістів – майже вдвічі більше, ніж роком раніше, а 4 українські журналісти загинули за нез'ясованих обставин. Інститут масової інформації нарахував загалом 170 випадків порушень свободи слова в Україні в 2003 році, констатуючи зміцнення певних негативних тенденцій та відсутність покращень у ситуації зі свободою слова.

XS
SM
MD
LG