Спеціальні потреби

Українські миротворці беруть участь у врегулюванні напруженої ситуації  в адміністративному центрі провінції Васіт. - 2004-01-12


Декілька інформаційних агенцій повідомили у понеділок про поранення двох українських миротворців під час вуличних зіткнень в іракському місті Ель-Кут. Згідно повідомлень, які посилаються на представника командування українським контингентом, під час масової демонстрації безробітних хтось із натовпу кинув ручну гранату в українських військових, які охороняли будинок місцевої адміністрації. Вибухом також поранено декілька місцевих поліцейських. Повідомляється, що після інциденту військові відкрили вогонь по демонстрантах, серед яких є поранені.

Однак, Міністерство оборони України інформацію про поранення миротворців не підтверджує. Воно також спростовує повідомлення про застосування для розгону демонстрантів сльозогінного газу. Втім речник Міноборони Ігор Халявінський визнав, що українські військові беруть участь у врегулюванні ситуації в ель-Куті, де вуличні акції протесту тривають другий день.

Ігор Халявінський: «Відбуваються демонстрації мирного населення, яке вимагає працевлаштування в провінції Васіт та підвищення запробітної плати вже працюючим. Для контролю над ситуацією та запобігання протиправним діям а також охорони адміністративних будівель залучено військовослужбовців двох механізованих підрозділів пятої окремої механізованої бригади. Командування вже ознайомилося із вимогами демонстрантів. Шукаються якісь прийнятні рішення».

Речник Міноборони стверджує, що ситуація в місті ель-Кут повністю контролюється, хоча залишається гострою.

Неспокійно також і в іншому таборі українських миротворців неподалік Ес-Сувейри. Наприкінці минулого тижня було здійснено спробу збройного нападу на нього. Ввечері 8 січня українські військові виявили біля табору озброєних людей, які готувалися до обстрілу. Нападників розсіяли упереджувальним вогнем із автоматичних гранатометів. Згідно повідомлення прес-служби міноборони ніхто з українських миротворців під час перестрілки не постраждав.

Після цього інцидента в українських базових таборах посилено заходи світломаскування у темний час доби та проводиться постійне спостереження за навколишньою місцевістю.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG