Спеціальні потреби

З Різдвом Христовим! Українські традиції святкування. - 2004-01-06


Християни, які дотирмуються «старого» або «юліанського» каледаря, святкують Різдво Христове. Напередодні Різдва, згідно з українською традицією – свята вечеря, на якій має бути присутня вся родина. У церквах цього дня - святковi відправи. Про свято Різдва наша київська кореспондентка Вікторія Сюмар розмовляла з настоятелем свято-юріївської громади Української православної церкви Київського патріархату, отцем Сергієм Станкевичем.

Різдво Христове – день народження Ісуса Христа одне з найбiльших свят християн. Насамперед це свято дуже радісне, адже народився Христос, який відкрив людству шлях до безсмертя, каже отець Сергій, ієрей свято-юріївської громади Української правослваної церкви Київського партіархату.

Сергій Станкевичем: «Все, що довкола різдва, створює святковий настрій. Це оживлює нашу традицію, коли ми бачимо вертепників, бачимо традиційні забави – все це покликано духовною радістю. Але осередком, змістом цієї радості є перемога Христа над смертю, є його втілення, а отже наше безсмертне життя».

Різдвяні служби у церкві особливо урочисті і веселі, вони повторюють традиції ще біблійських часів.

Сергій Станкевичем: «Напередоні різдва читаються спеціальні царські часи – благовість про прихід Спасителя світу. Це надзвичайно радісні служби. Потім іде вечірня з'днана з божественною літургією, а вже потім почнається власне різдвяна служба з різдвяної всенішної. Вона починається з суто монашої служби, яка поступово переходить в радість. Це повторює образ започаткований ще в давньому Єрусалимі, де люди від храму господнього пішки йшли до Віфлеєму».

Свято різва багато на різні традиції, які не вдалося викорінити навіть за радянських часів. Це і святкова кутя, колядування, вертеп. Втім за останній час все більше українців пізнають духовну сутність Різдва.

Сергій Станкевичем:«Я згадую ті часи і сьогодні. Величезна кількість людей сьогодні охоплена радістю свята. Лишається багато нашарувань веселощів, забав. Вони несуть в собі відбиток звички веселитися, коли приходить якийсь день. Я вважаю, що це позитивно – людина асоціативно починає міркувати, чому вона веселиться. Ну не тому ж, що вихідний день. Це дає свої плоди, позитивні плоди».

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG