Спеціальні потреби

У Сполучених Штатах змінилися правила в’їзду до країни іноземних громадян. - 2004-01-06


У Сполучених Штатах змінилися правила в’їзду до країни іноземних громадян. Після набуття чинності програми US-VISIT (Ю-Ес-Візит) у всіх сто п’ятнадцяти (115) міжнародних аеропортах Сполучених Штатів та у головних морських портах у іноземців зніматимуть відбитки пальців. Ця процедура буде застосовуватися й під час подання документів на отримання американської візи. В посольстві США у Києві до громадян України нові правила почнуть застосовувати за декілька місяців.

Відтепер всіх подорожуючих, які потрапляють на територію США за візою у пунктах пропуску фотографуватимуть та зніматимуть відбитки пальців. Такий порядок передбачає Програма US-VISIT, яка розроблена для підвищення безпеки громадян та гостей Сполучених Штатів.

В пункті пропуску кожен вїзжаючий крім стандартних процедур перевірки повинен почерзі прикласти вказівні пальці обох рук до скляної поверхні, яка електронним шляхом відсканує відбитки. Фотографування здійснюватиметься за допомогою цифрової камери. Очікується, що додаткові дії займатимуть декілька секунд і тому практично не позначаться на тривалості процедури. До кінця року схожий порядок перетину кордону буде введено й при виїзді із Сполучених Штатів.

Електронне сканування відбитків пальців також застосовуватимуть у посольствах та консульствах США за кордоном під час видачі віз. Вже зараз п’ятдесят дипломатичних представництв роблять це під час подання заяви на отримання візи. Заступник прес-атташе посольства США в Україні Соня Урбум повідомила, що консульство Сполучених Штатів у Києві почне видавати візи за новою процедурою у червні. За її словами, зміна правил не позначиться на вартості розгляду документів. Вона залишається без змін і коштуватиме 100 доларів.

Соня Урбум: «Загалом вартість візи визначається за спеціальною процедурою Держдепартаментом і Конгресом. Ця вартість час від часу переглядається. Поки що немає ніяких планів і не було жодних оголошень про те, що ціна візи зросте. Програма ЮС-ВІЗІТ цього не передбачає».

Речниця посольства каже, що використання на візах біометричних даних, такі як відскановані відбитки пальців, підвищать ефективність системи безпеки США, не дозволить скористатися документами виданими іншій особі. Передбачається, що доступ до зібраних даних матимуть лише уповноважені посадові особи та вибрані правоохоронні органи.

Минулого року за американськими неіміграційними візами звернулося 34 тисячі громадян України. Майже дві третини з них отримали дозвіл на в’їзд до Сполучених Штатів.

Детальну інформацію англійською мовою про нові правила в’їзду до Сполучених Штатів можна отримати на інтернет сторінці за адресою www.dhs.gov або натисність у правій колонці нашого сайту розділ «Зібрались до США?».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG