Спеціальні потреби

Верховна Рада  України цього року працювала більше як представницький ніж законодавчий орган, вважає голова правління «Лабораторії законодавчих ініціатив» Ігор Когут. - 2003-12-31


Протягом останньго півроку «Лабораторія законодавчих ініціатив» проводила моніторинг передвиборчих обіцянок народних депутатів по законодавчій роботі. Як відзначає Голова правлінн «Лабораторії» Ігор Когут, під час моніторингу було помічено низку негативних тенденцій.

Ігор когут: «Це до певної міри наступ на свободу громадян в плані їхнього інформування, висвітлення думок. Це стосується в першу чергу законодавства про телекомунікації, моніторинг телекомунікацій. Багато було прийнято таких, доволі репресивних рішень. Сподіваюсь, що і громадянське суспільство і депутати зможуть відреагувати на це».

Ігор Когут додає, що парламент входить у наступний рік у патовій ситуації і коментувати, як будуть далі розгортатись події, не кажучи вже про законодавчі ініціативи доволі важко. За його словами, цей рік в Українському парламенті пройшов під знаком Конституційної реформи. Можна багато говорити про легітимність прийнятих 23 грудня рішень, але проблема залишається.

Ігор Когут: «Законопроекти, які пройшли перше читання містять насправді дисбаланс між гілками влади. Ця проблема не врегульована. Ми бачимо, що президент попри те, що він не буде настільки політично відповідальною фігурою, як був досі, себто до 2006-го року, умовно кажучи, він все ж таки зберігає за собою доволі багато сильних повноважень, що не припустимо при парламентській формі правління. Ми бачимо певні негативні тенденції у питанні незалежності суддів. Це стосується і призначення і обмеження термінів перебування суддів на посаді. І ми бачимо певні, теж негативні тенденції, коли прокуратурі знову надають право загального нагляду».

Представник «Лабораторії законодавчих ініціатив» каже, що поки що був зроблений лише один крок у здійснені реальної політичної реформи в Україні це - підписання закону про фінансування політичних партій. Таким чином президент зробив сміливий крок у напрямку політреформи. Ігор Когут додав, що наступного року «Лабораторія» ініціюватиме багато новел, які стосуватимуться покращення виборчих процедур і серед них запровадження обов’язкових дебатів перед другим туром голосування.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG